ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Ekogroszek przez internet - sprawdź jak nie przepłacić

Wtorek, 21 kwietnia 2020 1331
Ekologia jest w rzeczywistości nauką o zależnościach pomiędzy organizmami żywymi a ich otoczeniem. W czasach współczesnych słowa tego używa się jednak częściej na określenie podstawowych zasad ochrony przyrody.

Tak rozumiana ekologia była do niedawna traktowana bardziej jako opcja niż obligatoryjna konieczność. Natura jednak potrafi upomnieć się o swoje. Dobitne dowody na to, że jako ludzkość stanowimy dla niej zagrożenie, a tym samym stwarzamy niebezpieczeństwo dla nas samych, skłoniły rządy państw członkowskich Unii Europejskiej do przyjęcia szeroko zakrojonych restrykcji dotyczących polityki węglowej. Dzięki temu ekogroszek stał się w ostatnich latach jednym z najbardziej popularnych paliw wykorzystywanych w celach grzewczych. 

 

Warto zwracać uwagę na pozornie drobne szczegóły dotyczące standardu usługi zakupu ekogroszku


Możliwość zakupienia ekogroszku online okazała się strzałem w dziesiątkę. Uciążliwe wyprawy do sklepów stacjonarnych i powiązane z tym problemy z transportem brudzącego opału nareszcie mogły odejść w niepamięć. Jednak aby dokonać przez internet zakupu dowolnego towaru i być z niego później zadowolonym, trzeba mieć świadomość, że nie każdemu sprzedawcy należy ufać. Przed złożeniem zamówienia warto przeprowadzić solidny rekonesans i na jego podstawie wybrać sklep, który nie zawiedzie naszych oczekiwań.

 

Dobrego dostawcę węgla ekogroszku możemy rozpoznać po tym, że jego oferta jest opracowana w taki sposób, by ułatwić życie kupującemu. Opał powinien być dostarczony na bezzwrotnej palecie, co pozwoli uniknąć późniejszych problemów z przechowywaniem. Paleta izoluje także worki z ekogroszkiem od podłoża, chroniąc je przed wilgocią podchodzącą z ziemi. Sprzedawca musi być także otwarty na wszelkie pytania, jakie pragniesz mu zadać i bez najmniejszych problemów udostępniać ci wgląd w certyfikaty potwierdzające zgodność parametrów opału z oznaczeniami na opakowaniu. Twoją uwagę powinny także zwrócić artykuły na stronie, dzięki którym możesz dokonać zakupu w sposób całkowicie świadomy. Dla przykładu w sklepie taniopal.pl należącym do jednego z głównych dostawców ekogroszku w Polsce znajdziesz niezbędną wiedzę dotyczącą efektywnego spalania i przydatne wskazówki odnośnie parametrów taniego opału, który cię interesuje.

 

Zakup ekogroszku workowanego to jedyna gwarancja zgodności z podanymi parametrami


Dobrze wiedzieć, że zakup ekogroszku luzem jest złym pomysłem nie tylko w przypadku zakupów online. Poleganie wyłącznie na zapewnieniach sprzedawcy, że to takie samo paliwo, jak każde inne, może skończyć się nieprzewidzianymi pustkami w domowym budżecie jeszcze przed końcem sezonu grzewczego. Zastanów się, jak możesz sprawdzić, czy węgiel ekogroszek bez opakowania ma dokładnie takie właściwości, jak deklaruje dostawca? Kupowanie towaru “na oko” albo “na wiarę” to najprostsza droga do tego, by pozornie tani opał okazał się najdroższym możliwym wyborem, jeśli chodzi o eksploatację. 

 

Z tego względu inwestuj wyłącznie w ekogroszek workowany. Masz wtedy pewność, że twój opał był przez cały okres magazynowania doskonale zabezpieczony przed czynnikami, które mogłyby wpłynąć na jego parametry. Skutecznym opakowaniem są przy tym wyłącznie worki foliowe z systemem mikrowentylacji. Worki jutowe lub płócienne utrzymują jedynie opał w swoim wnętrzu, ale w żaden sposób nie chronią go przed procesem wietrzenia i wilgotnością. 

 

Kiedy już wiesz, gdzie warto kupić węgiel ekogroszek, zastanów się nad dalszymi oszczędnościami

 

Najtańszy ekogroszek to taki, na który wydamy najmniejszą kwotę przez cały sezon. Pamiętaj, że parametrem, który w głównej mierze decyduje o tym, ile opału będziesz musiał zużyć, jest kaloryczność, zwana również wartością opałową. Dla przykładu wysokokaloryczny ekogroszek Orzeł charakteryzuje się wartością opałową, która wynosi aż 28 MJ/kg. Dzięki temu dla uzyskania takiego samego efektu zużyjesz go mniej, niż paliwa pozwalającego uzyskać mniej energii przy tej samej masie.

 

Nie zwracaj więc uwagi wyłącznie na cenę tony opału. Stawiając na dużą kaloryczność możesz kupić mniej paliwa, a dodatkowo trzeba będzie dokładać go do kotła rzadziej. Weź też pod uwagę inne parametry, które mogą pozytywnie wpłynąć na pracę całego układu grzewczego. Największe straty zarejestrujesz bowiem wybierając paliwo, które jest ekogroszkiem tylko z nazwy nadanej przez nieuczciwego sprzedawcę, a w rzeczywistości wpłynie na przyspieszoną eksploatację elementów kotła, narażając cię tym samym na kosztowne naprawy.


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat