Ekipa programu Nasz nowy dom pomoże piotrkowiankom

ePiotrkow Wtorek, 13 marca 201851 59460
Przy ul. Wroniej w Piotrkowie Trybunalskim mieszka pani Ania razem z córeczką Sarą. Trudne warunki mieszkaniowe nie pozwalają im na normalne funkcjonowanie. Los się do nich uśmiechnął. Do drzwi ich domu zapukała ekipa programu polsatowskiego Nasz nowy dom.
Udało nam się porozmawiać z gospodynią projektu realizowanego przez Telewizję Polsat, Katarzyną Dowbor.
fot. polsat.pl

Co zespół programu Nasz nowy dom planuje zrobić w Piotrkowie Trybunalskim?

Remontujemy mieszkanie w domku dwurodzinnym, zamieszkiwanym przez mamę i jej córeczkę. One bardzo tego potrzebują. Żyją teraz w trudnych warunkach. Nie bardzo mogę powiedzieć, co zostanie zrobione w ramach remontu, natomiast mam nadzieję, że widzowie obejrzą ten odcinek w telewizji. W tym momencie realizujemy 10 sezon programu, a odcinek z Piotrkowa będzie emitowany w pierwszej połowie maja. Rodziny w Piotrkowie już nie ma, dziewczyny są w tej chwili w jednym z warszawskich hoteli. Obie panie były bardzo zdenerwowane i niepewne czy rzeczywiście wejdziemy do domu i rozpoczniemy prace, ale po pierwszym szoku przyszły łzy wzruszenia i radości, a teraz jest już bardzo dobrze.

 


Kolejna edycja realizowana w jednej z największych stacji telewizyjnych w Polsce świadczy chyba o tym, że oglądalność programu jest spora?

Tak, bardzo się z tego cieszymy. Okazuje się, że Nasz nowy dom ogląda m.in. bardzo wielu młodych ludzi. Dochodzą nas słuchy, że bardzo go lubią i bardzo się przy nim wzruszają. To świadczy o tym, że mają wiele empatii dla drugiego człowieka. Cieszymy się z tego, bo ten program trochę wychowuje młodych ludzi w przeświadczeniu do tego, że warto pomagać.


Najczęściej w działania ekipy włączają się także okoliczni mieszkańcy.

Nie bardzo mogą pomagać w samej budowie domu, bo byłoby to niebezpieczne, ale rzeczywiście zajmują się np. uporządkowaniem terenu wokół domu. To, co dla nas jest naprawdę miłe to fakt, że dokarmiają naszą ekipę, która jest tym naprawdę zachwycona, choć dzięki temu chłopcy trochę nam tyją. To prawda, że każdy, kto ma coś wspólnego z rodziną, dla której wykonujemy remont, stara się dodać coś od siebie.


Zainteresował temat?

26

1


Komentarze (51)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)10.06.2018 12:33

Uważam że nie wszystkim jest potrzebna taka pomoc bo część z nich to leniuchy i brudasy

11


Zofia Kaniewska Zofia Kaniewskaranga18.03.2018 16:56

Na dany moment to może i duża pomoc dla rodziny,ale czy tym sposobem nie deprawujemy społeczeństwa? Przecież powinno się takim ludziom podać " wędkę", a nie "rybę". Wszyscy obserwujący mogą sobie pomyśleć,że to jest norma -że im się należy , tylko trzeba poczekać , a dostanie się gotowy DOM. Po co się więc starać, podnosić kwalifikacje , pracować - skoro wszystko - nawet dom - można mieć za " friko"? Moim zdaniem nie jest to najlepszy pomysł na rozwiązywanie problemów biednych ludzi! A gdzie jest mobilizacja i motywacja do dążenia samemu by wychodzić z biedy? Gdzie jest jakakolwiek zachęta do zwiększania własnej pracy , jej wydajności by mieć satysfakcję z podnoszenia własnej wartości i podnoszenia dobrobytu rodziny? Czy w ten - podawany na tacy - sposób pomagania nie tworzymy pokolenia leniuchów, którzy - za chwilę powiedzą - ale nam się należy!? Moim zdaniem - nie jest to wychowawcze i za chwilę się zemści!! Zwłaszcza ,że często bywa iż nawet właściciele tych domów nie biorą udziału w pomaganiu w pracach porządkowych! To już chyba za wiele - dostają gotowca i trudno na ich miejscu nie być zadowolonym . Tylko co dalej>? Jak czasami patrzę na pokazywaną w programie biedę to zawsze zastanawia mnie fakt nie tyle ubóstwa co niechlujstwa , brudu i niegospodarności mieszkańców . A przecież do tego nie są potrzebne pieniądze - tylko odrobina wysiłku , dbałości o własny kąt - niestety tego mi w tym zawsze brakuje! Czy zatem wystarczy komuś stworzyć super dom po to tylko by za chwilę było w nim jak w "chlewie?

1115


gość ~gość (Gość)13.03.2018 13:29

Niech przyjada po 2-3 latach po programi i powinni pokazywac jak bedzie zadbany czy nie.To pokazuje jak ludzie szanuja to czy nie.

453


Alina Banaszczyk Rozpędowska Alina Banaszczyk Rozpędowskaranga18.03.2018 17:37

bardzo się cieszę że istnieje taki program ,pomagają ludziom którzy tego potrzebują

61


gość ~gość (Gość)16.03.2018 21:59

Swietny program i ogromna radosc dla rodzin ktore bardzo tej pomocy potrzebuja.Oby wiecej tego typu akcji i im podobnych było w naszym kraju.

80


gość ~gość (Gość)16.03.2018 14:30

Jedna wielka sciema z tym remontem w 5 dni Kaśka sobie niech taki remont przeprowadzi w domu

77


gość ~gość (Gość)16.03.2018 13:51

Jesli to jest kwota pieniężna powyżej 2280 płaci sie dodatkowe 10 % od wzbogacenia. Jesli to jest rzecz o wartości powyżej bodajże 720 to też się płaci podatek

22


gość ~gość (Gość)14.03.2018 08:39

Patologiczny program. Nie jestem hejterem ale tak jest bo pomagają rodzinie która na początku ma syf w domach po drugie robią przebudowę całego domu tzn stawiają mur czy wylewają posadzki i na drugi dzień kładą płytki nie ma szans żeby to się utrzymało na ścianie nie mówię o wspomnianym wcześniej grzybie, umycie ściany i przyklejenie płyt gk na placki nic nie daje. I po trzecie najwazniejsze, ludzie gnieżdżą się często w jednym pokojku czdwoch i nie mają pieniędzy na utrzymanie a puzniej będą w stanie utrzymać piec na ekogroszek ogrzewający dom 150mk śmieszne. Niech pokarza ludzi którym pomogli rok temu w jakich teraz mieszkaj warunkach i czy są w stanie utrzymać ten dom? A najprostsze rozwiązanie to sprzedaż postaci domu i kupić mieszkanie w bloku w którym jest znacznie tańszy koszt utrzymania.

1325


podatnik ~podatnik (Gość)14.03.2018 07:31

skarbówka ma blisko więc z pewnością przyjdą po podatek od wzbogacenia radzę go w miarę wcześniej opłacić bo takie sytuacje już miały miejsce w Polsce po remontach Nasz Nowy Dom przykre ,ale prawdziwe pozdrawiam

122


Hepi ~Hepi (Gość)14.03.2018 14:07

Dawaj Kaśka , dawaj !

51


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat