Ekipa programu „Nasz nowy dom” gości w Poniatowie

ePiotrkowRegion Wtorek, 15 grudnia 202031 40159
Do pobliskiego Poniatowa w gminie Sulejów zawitała ekipa prowadzonego przez Katarzynę Dowbor programu telewizyjnego „Nasz nowy dom”. Wyremontują oni kolejny dom w naszym regionie. Tym razem chodzi o dostosowanie go do potrzeb chorego dziecka.
fot. K. Czapczyk

Ładuję galerię...

 

- Idea naszego programu polega na tym, żeby poprawiać los rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej – często chorzy i tacy, którzy potrzebują tej pomocy jak w tym przypadku – mówi Artur Witkowski, kierownik budowy w programie „Nasz nowy dom”.


Prace w każdym remontowanym domu trwają 5 dni i mają naprawdę imponujący zakres. - Często są to rodziny w również w ciężkiej sytuacji finansowej, więc staramy się montować ogniwa fotowoltaiczne, które ogrzewają dom i dzięki czemu nie ma tych rachunków. Zazwyczaj wymieniamy dach, remontujemy elewację i wszystkie instalacje. Do środka wstawiamy nowe meble, AGD, RTV. Wszystko jest uszykowane tak, żeby wchodzić i mieszkać – tłumaczy kierownik budowy.


Artur Witkowski podkreślił, że wszystkie stare sprzęty, z których dom jest oczyszczany nie trafiają do kosza, a do osób potrzebujących. - Nic się nie marnuje – podkreśla.


Jak właściwie zakwalifikować się do programu „Nasz nowy dom”? - Na stronie programu jest specjalne zgłoszenie, w które się wpisuje metraż budynku, ilość mieszkańców i taki ogólny opis. Dobrze jest załączyć do niego zdjęcia. Potem my dzwonimy i weryfikujemy. Samego zgłoszenia może dokonać każdy kto zna rodzinę w potrzebie. Dom nie musi być wcale rozpadający się, czasem może to być taki świeżo kupiony na kredyt, na którego dalszy remont zabrakło pieniędzy.


W 221. odcinku programu bierze udział rodzina z Poniatowa. - Dziś jesteśmy u rodziny, której dom nie jest w jakimś bardzo złym stanie, ale trzeba go przystosować do potrzeb osoby z niepełnosprawnością. Są tam bardzo wąskie przejścia i drzwi, ciasna łazienka, gdzie nie ma nawet szans wjechać wózkiem i my to zmienimy. Wyremontujemy go dla chłopca z niepełnosprawnością, który tu mieszka, aby ułatwić rodzinie opiekę nad nim, bo to jest bardzo ciężka praca – deklaruje kierownik budowy.


Zainteresował temat?

11

5


Komentarze (31)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Sąsiad z Poniatowa. ~Sąsiad z Poniatowa. (Gość)19.12.2020 20:48

Ta rodzina jest naprawdę tego warta. Mają dziecko niepełnosprawne, są to ludzie normalni spokojni, także nie trafia to do kogoś kto ten wkład zostanie zmarnowany.

41


gość_1985 ~gość_1985 (Gość)18.12.2020 16:37

Bardzo dobrze niech pomagają bo niektórzy tego potrzebują

50


reżyser ~reżyser (Gość)18.12.2020 16:30

Kiedy emisja tego odcinka w tv?

30


ja ~ja (Gość)17.12.2020 09:34

Jest wiele osób mało zaradnych, którym pomaga ekipa "Nasz nowy dom", ale nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka.
Są osoby, które nie mogą iść do pracy bo muszą opiekować się np. dzieckiem niepełnosprawnym i tu pomoc jest konieczna.

40


Trzask ~Trzask (Gość)16.12.2020 09:49

Czekam na program typu: "Znalazłem Ci nierobie robotę". W której pokazują beneficjentów programów socjalnych i akcji pomocowych. Przyjeżdża TV i z wielką radością oznajmia im, że znaleźliśmy Ci pracę przy fermie drobiu. I pokazują jak taki świeży pracownik wstaje o 4:30 by jechać do pracy na 6:00 i zarobić na swoje utrzymanie.

420


gość_gosc ~gość_gosc (Gość)16.12.2020 23:08

Za sam pomysl takiego programu stacji naleza sie brawa,a nie jak pis setki tysiecy pln dla artystow bo nie stac ich na zywienie sie w restauracjach.Brawo polsat.***** ***

73


kogut ~kogut (Gość)15.12.2020 15:26

tylko niech nie wciskają kitu ze wszystko w 5 dni

614


gość_martak ~gość_martak (Gość)16.12.2020 21:59

Popieram wszystkiego najlepszego w Nowym domu drodzy sąsiedzi bądźcie łaskawie nie zadzroście

40


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)16.12.2020 19:28

Ciekawa jestem pracowników którzy zasuwają na budowie- jak na to patrzy inspekcja pracy ??
Przecież mogliby zrobić ten czy inny remont normalnym tempem, a tak robią show i nie usuwają problemów ludzi, a od tego należało by zacząć pomaganie ...

61


krystelejson ~krystelejson (Gość)15.12.2020 14:50

No i super. Jeśli można pomóc, to wspaniale.

581


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat