ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Edukują od małego

Piątek, 10 sierpnia 2018 2804
Kolorowe magnesy, pogadanki i konkursy – to wszystko, by uczyć już najmłodszych mieszkańców gminy czym jest ochrona środowiska.

- Zamówiliśmy ponad 2000 sztuk kolorowych magnesów z prostą infografiką,  pokazującą jak należy segregować odpady – mówi Sławomir Rybak, kierownik Referatu Promocji, Kultury, Turystyki i Sportu Urzędu Miejskiego w Sulejowie.

Urząd prowadzi specjalny program edukacyjny, w ramach którego pracownicy prowadza zajęcia w szkołach i przedszkolach. – Hołdujemy zasadzie „czym skorupka za młodu nasiąknie…” i staramy się docierać już do najmłodszych – dodaje S. Rybak

Gmina może pochwalić się efektami.  Sulejów corocznie uzyskuje wymagany poziom recyklingu. Odzyskiwany jest materiał na papier, metale, tworzywa sztuczne i szkło.  

 

A jak poprawnie segregować śmieci?

  • Do worka żółtego wrzucamy: tworzywa sztuczne, metale i opakowania wielomateriałowe tj. butelki plastikowe, puszki po napojach, kartony po sokach itp.
  • Do worka zielonego wrzucamy; szkło opakowaniowe: białe i kolorowe tj. słoiki, butelki szklane
  • Do worka niebieskiego wrzucamy: papier i tekturę tj.: gazety, makulaturę
  • Do worka brązowego wrzucamy odpady ulegające biodegradacji:  skoszoną trawę, chwasty, gałęzie odpady warzywne i owocowe.

Pamiętajmy poszanowanie przyrody zaczyna się od nas. Segregacja jest już koniecznością. Średnio każdy z nas zużywa rocznie  400 reklamówek, 60 kg papieru i 50 puszek. Na jedną rodzinę przypada 250 kg śmieci rocznie. Nie wszystkie trafiają jednak na wysypisko. Porzucone rozkładać się będą setki lat: reklamówka do 100 lat, tacka styropianowa – do 500, a butelka plastikowa od 600 do 1000 lat !

 


Zainteresował temat?

5

3


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat