Edukacja zawodowa na miarę XXI wieku

ePiotrkow Czwartek, 25 lutego 20217 2331
W Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Piotrkowie, czyli popularnej "Piomie" trwa seria kursów z zakresu programowania obrabiarek cyfrowych. Szkoła pozyskała finansowanie na zakup urządzeń oraz prowadzenie szkoleń w ramach projektu "Wysoka Jakość Kształcenia Zawodowego w ZSP 2", który ma przygotować młodzeż do równorzędnej konkurencji z wykwalifikowanymi pracownikami.

Ładuję galerię...

 

- Kurs składa się z 20 godzin nauki stacjonarnej programowania obrabiarek na symulatorze. Uczniowie mają okazję zapoznać się z kodami stosowanymi w tego typu urządzeniach, pulpitem sterowania takiej maszyny oraz wszelkimi funkcjami symulatora. Zajęcia praktyczne są oczywiście poprzedzone częścią teoretyczną - mówi Mariusz Sobański, nauczyciel przedmiotów zawodowych w ZSP nr 2.

Zajęcia prowadzone są w niewielkich grupach składających się z 8-9 osób i cieszą się sporym zainteresowaniem ze strony uczniów - blisko 100 zdecydowała się skorzystać z dodatkowych popołudniowych szkoleń. 

- Nasze symulatory posiadają zarówno moduł frezarski jak i tokarski i bardzo realistycznie oddają to co dzieje się przy takiej maszynie. Jeśli uczeń opanuje obsługę naszych szkolnych urządzeń to na pewno poradzi sobie w rzeczywistości. Co prawda dochodzą wtedy kwestie konserwatorskie czy zamontowanie narzędzia, ale sama obsługa urządzenia będzie naszemu kursantowi znana - podkreśla Mariusz Sobański.

Umiejętności uzyskane na kursie szczególnie przydadzą się uczniom funkcjonującej na "Piomie" klasy o profilu operator obrabiarek skrawających, którzy będą mogli je zweryfikować podczas praktyk w firmie MBL Polska, stale współpracującej ze szkołą.

Z udziału w kursie zadowolenie podkreślają sami uczniowie.- Cieszę się, że mogę brać udział w tego typu zajęciach. Są one bardzo ciekawe i zyskam tutaj dodatkową wiedzę, którą mi się przyda w dalszym rozwoju kariery zawodowej - mówi Jakub, uczeń klasy o profilu operator obrabiarek skrawających.

Uczestnicy kursu zwracają również uwagę, że na rynku pracy potrzeba wykwalifikowanych specjalistów. - Wydaje nam się, że na rynku jest mało osób z technicznym wykształceniem, są oni bardzo potrzebni i łatwo takim osobom znaleźć dobrze płatną pracę - twierdzą zgodnie uczestnicy zajęć.

Zdanie to podziela dyrekcja Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2, która od dłuższego czasu stawia na praktyczną naukę zawodu. - W ramach projektu Wysoka Jakość Kształcenia Zawodowego w ZSP 2 otrzymaliśmy niebagatelną kwotę blisko 2 mln złotych z czego doposażamy się za ponad 500 tys. złotych. Aktualnie zorganizowaliśmy już i wyposażyliśmy w pełni pracownie elektrotechniki i elektryki, a także mechatroniki samochodowej oraz wspomnianą pracownię obrabiarek cyfrowych. Teraz są to takie prawdziwe pracownie XXI wieku - mówi Lidia Łopusiewicz, dyrektor popularnej "Piomy".


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_jzjsjs ~gość_jzjsjs (Gość)26.02.2021 19:16

Śledź coś posmarował? Dzieciaki uczcie się i z dala od śledzia ,na zachodzie czeka na was praca za godne pieniądze bo tutaj tylko obajtki robią kariery

01


gość_frans maurer ~gość_frans maurer (Gość)26.02.2021 18:33

Dajcie to Ukraińcom po co nam to

01


gość_piomek ~gość_piomek (Gość)26.02.2021 06:09

Kiedyś to się zaczynało od skrawania młotka...

40


Bobi ~Bobi (Gość)26.02.2021 04:43

No powiem wam grubo polecieli z tematem. Według mnie + i to wielki dla młodych uczniów.

50


gość_neonowka ~gość_neonowka (Gość)25.02.2021 19:39

Mamy dobry rząd, wykwalifikowanych fachowców, gospodarka idzie do przodu, a ludziom żyje się coraz lepiej:

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat