Dzwonki w SP nr 3 zamilkły

UM Piotrków Trybunalski Poniedziałek, 02 marca 202029 11253
W Szkole Podstawowej nr 3 im. Szarych Szeregów nie usłyszymy już tradycyjnego dzwonka. Na ścianach pojawiły się zegary, a uczniowie sami pilnują godzin rozpoczęcia zajęć.

Rozpoczęło się od wyłączenia dzwonków i powieszenie na ścianach zegarów. Eksperyment miał potrwać dwa tygodnie, ale już po upływie jednego wszyscy wiedzieli, że do dzwonków nie trzeba już wracać. - Organizacja pracy przebiega płynnie. Nie ma spóźnień i tłumaczeń, że ktoś przeoczył godzinę rozpoczęcia zajęć – mówią nauczyciele dodając, że w szkole jest dużo ciszej.


 Podobnie jak empatia generuje empatię, hałas generuje hałas. Gdy dzwonek nie obwieszcza końca lekcji, uczniowie nie wybiegają z klas wszyscy na raz krzycząc, aby przekrzyczeć dzwonek. Ponadto kilkunastosekundowe różnice w zakończeniu zajęć automatycznie rozładowują ścisk na korytarzach i schodach – wyliczają korzyści ze zmian pedagodzy „trójki”.

 

Ze zmian zadowoleni są także sami uczniowie. – Bez dzwonków jest ciszej i „poważniej”. Sami musimy pilnować godziny rozpoczęcia lekcji i być punktualnie przed klasą – mówią.

 

Jak mówi Izabela Winiarska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 pomysł zrodził się w październiku 2018 r., podczas szkoleniowego posiedzenia rady pedagogicznej. - Dyrektor jednej z podstawówek w Łodzi powiedział, że u niego w szkole nie ma dzwonków. W końcu postanowiłam przeprowadzić ten eksperyment w naszej szkole i okazał się on strzałem w dziesiątkę. Oprócz znacznie mniejszego hałasu, wartością dodaną jest fakt, że sami uczniowie narzucili sobie dyscyplinę punktualności. A to uczy ich organizacji i zarządzania czasem – podsumowuje dyrektor Winiarska.


Zainteresował temat?

4

3


Komentarze (29)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)02.03.2020 08:55

A ciekawe czy jest mydło, I papier toaletowy, I drzwi w boks toalet męskich?

30


gość ~gość (Gość)02.03.2020 17:11

W tej szkole to tylko nauczyciele potrafią zadawać po 2strony pracy domowej. A ciekawe co robią na zajęciach z dziećmi, a co dopiero pisać o pilnowaniu dzieci.

16


gość ~gość (Gość)02.03.2020 16:58

Ta szkoła jest okropna.!!!!!

43


gość ~gość (Gość)02.03.2020 16:57

Pani dyrektor ok miła sympatyczna oddana osoba ... Ale te powinny niektóre osoby wziąć pod uwagę osoby pracujące fizycznie nauczyciel powinien pilnować dzieci a nie sprzątaczki wiecznie robią syf nauczyciele na dyżurach a dzieci robią co chcą odbieram i przyprowadzam. Więc widzę co się dzieje.. pracowałam jako sprzątaczka to wiem jaka to ciężka pracą a w tym kierunku aby im było lżej nic nie idzie zamiast pomocy dostają jescze po d...

32


gość ~gość (Gość)02.03.2020 16:29

To szkoła z duszą, ważniejsze są wartości niż wygląd murów...A pomysł z dzwonkami bardzo ciekawy i fajny, przypominają się czasu studenckie. Ludzie weźcie się do roboty, zróbcie coś pożytecznego, a nie hejtujecie tylko...konstruktywna krytyka okej, ale dla samego gadania ech

20


gość ~gość (Gość)02.03.2020 13:11

Najlepsza pani dyrektor jaką można mieć !!!
Więc nie mam isac głupot

12


gość ~gość (Gość)02.03.2020 12:38

Szkoła bez dzwonków i z zakazem używania telefonów jest nowoczesna szkola, która kształtuje prawidłowe wartości, zasady i normy społeczne. Nie potrzebny jest do tego nowoczesny budynek. Taka jest właśnie Trójka.
Tak dalej Pani Dyrektor.

41


gość ~gość (Gość)02.03.2020 12:30

A dziwicie się jak sprzątaczek jest garstka ...Myją podłogi szmatami zamiast mopami jest ich naprawdę mało z tego co widzę odbierając dzieci ze zkoły ... I nikt nic z tym nie robi szkoda mi iPch strasznie .. urzędnicy powinno wziąć to pod uwagę .. (P prezydent) i w szkołach powinno być więcej osób obsługi i więcej nauczycieli pilnujących

30


gość ~gość (Gość)02.03.2020 12:14

Jest ciszej. Szkoła nie należy do najnowszych, ale wole to, niż wszystkie współczesne. To tak jak z mundurkami, tylko elita nosi .... tak i ze szkoła. A komentarze- odzwierciedlenie stanu umysłu i manier piszących. Im gorsze , wiadomo dlaczego)))

40


gość ~gość (Gość)02.03.2020 09:28

Skoro jest tu tak bardzo źle czytając to wymiotować się chce ... Po co dajecie dzieci tu do szkoły skoro śmierdzi szkoła wygląda jak z PRL nie ma standardów jak piszecie masakra ludzie weźcie się za coś bo piszecie takie głupoty że aż szkoda oczu by to czytać

34


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat