Dziury i łaty... Kiedy remont drogi Piotrków - Koło?

Tydzień Trybunalski Piątek, 16 czerwca 201736 8848
Wracamy do tematu drogi Piotrków - Koło. Jej nawierzchnia w dużej części składa się z nierównych łat, a to wpływa na komfort jazdy. Drogowcy łatają ubytki, aby przejazd drogą był możliwy, jednak lekarstwem na bolączki kierowców byłaby kompleksowa przebudowa.

Droga prowadzi w stronę Zalewu Sulejowskiego, więc ruch samochodowy w tym miejscu jest bardzo duży. Wojciech Ostrowski nie zamierza płacić za drogę, którą zarządza powiat i jak tłumaczy, z której korzystają mieszkańcy Piotrkowa. - Dlaczego ja mam zabierać z podatków mieszkańców gminy Sulejów i płacić za drogę, która jest nie moja? Kto będzie z niej korzystać? Czy mieszkańcy Sulejowa, Przygłowa, Białej jeżdżą po tej drodze czy może jednak mieszkańcy Piotrkowa? Kto powinien płacić za tę drogę? Uważam, że nie ja - kwituje Ostrowski.


Czy stan tej drogi ulegnie poprawie? Zapytaliśmy o to Piotra Wojtysiaka, wicestarostę powiatu piotrkowskiego. - Zgodnie z decyzją Rady Powiatu podjęliśmy dwie uchwały intencyjne o remoncie dwóch dróg prowadzących nad Zalew Sulejowski, czyli Przygłów - Koło oraz Piotrków - Koło. W pierwszej kolejności, jeszcze w tym roku, ma rozpocząć się przebudowa tej pierwszej drogi. To blisko 6-kilometrowy odcinek, do którego pieniądze dołożą Lasy Państwowe oraz samorząd gminy Sulejów. Jeśli chodzi o drogę Piotrków - Koło trzeba pamiętać, że właścicielem nie jest tylko powiat piotrkowski, ale również miasto Piotrków. Czekamy na kompleksowe rozwiązania w zakresie zapowiadanej ścieżki rowerowej wzdłuż tej drogi. Myślę, że jeśli zaoszczędzimy środki finansowe z przebudowy Przygłów - Koło, to już można się spodziewać również remontu fragmentu drogi Piotrków - Koło w bieżącym roku. Oczywiście w tej części, która należy do powiatu piotrkowskiego.


A co z odcinkiem należącym do Piotrkowa? - W tym roku Urząd Miasta nie planuje prowadzić inwestycji na tej drodze - powiedział w rozmowie z nami Krzysztof Rudzki z biura prasowego piotrkowskiego magistratu.


Niestety nie są to dobre informacje dla kierowców korzystających z drogi Piotrków - Koło oraz samych mieszkańców Koła. Pozostaje uzbroić się w dużo cierpliwości. Czyli mniej więcej tyle, ile łat na omawianej drodze...


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (36)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

leopoldstaff ~leopoldstaff (Gość)16.06.2017 11:23

niech nie zapomną o ścieżkach rowerowych nad zalew to by było najlepsze rozwiązanie jakie mogło by być inwestycja 100% bardzo dobra każdy by był zadowolony i wsiadał by na rower aby jechać nad wodę

100


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat