Dziury i łaty... Kiedy remont drogi Piotrków - Koło?

Tydzień Trybunalski Piątek, 16 czerwca 201736 8850
Wracamy do tematu drogi Piotrków - Koło. Jej nawierzchnia w dużej części składa się z nierównych łat, a to wpływa na komfort jazdy. Drogowcy łatają ubytki, aby przejazd drogą był możliwy, jednak lekarstwem na bolączki kierowców byłaby kompleksowa przebudowa.

Droga prowadzi w stronę Zalewu Sulejowskiego, więc ruch samochodowy w tym miejscu jest bardzo duży. Wojciech Ostrowski nie zamierza płacić za drogę, którą zarządza powiat i jak tłumaczy, z której korzystają mieszkańcy Piotrkowa. - Dlaczego ja mam zabierać z podatków mieszkańców gminy Sulejów i płacić za drogę, która jest nie moja? Kto będzie z niej korzystać? Czy mieszkańcy Sulejowa, Przygłowa, Białej jeżdżą po tej drodze czy może jednak mieszkańcy Piotrkowa? Kto powinien płacić za tę drogę? Uważam, że nie ja - kwituje Ostrowski.


Czy stan tej drogi ulegnie poprawie? Zapytaliśmy o to Piotra Wojtysiaka, wicestarostę powiatu piotrkowskiego. - Zgodnie z decyzją Rady Powiatu podjęliśmy dwie uchwały intencyjne o remoncie dwóch dróg prowadzących nad Zalew Sulejowski, czyli Przygłów - Koło oraz Piotrków - Koło. W pierwszej kolejności, jeszcze w tym roku, ma rozpocząć się przebudowa tej pierwszej drogi. To blisko 6-kilometrowy odcinek, do którego pieniądze dołożą Lasy Państwowe oraz samorząd gminy Sulejów. Jeśli chodzi o drogę Piotrków - Koło trzeba pamiętać, że właścicielem nie jest tylko powiat piotrkowski, ale również miasto Piotrków. Czekamy na kompleksowe rozwiązania w zakresie zapowiadanej ścieżki rowerowej wzdłuż tej drogi. Myślę, że jeśli zaoszczędzimy środki finansowe z przebudowy Przygłów - Koło, to już można się spodziewać również remontu fragmentu drogi Piotrków - Koło w bieżącym roku. Oczywiście w tej części, która należy do powiatu piotrkowskiego.


A co z odcinkiem należącym do Piotrkowa? - W tym roku Urząd Miasta nie planuje prowadzić inwestycji na tej drodze - powiedział w rozmowie z nami Krzysztof Rudzki z biura prasowego piotrkowskiego magistratu.


Niestety nie są to dobre informacje dla kierowców korzystających z drogi Piotrków - Koło oraz samych mieszkańców Koła. Pozostaje uzbroić się w dużo cierpliwości. Czyli mniej więcej tyle, ile łat na omawianej drodze...


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (36)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Kora ~Kora (Gość)17.06.2017 14:43

Dobrze że starostwo to zrobi bo miasto i Sulejów by nigdy tego nie zrobili. A droga od 50 lat nie robiona a starostwo dopiero kilkanaście lat i zrobią super

44


oki ~oki (Gość)17.06.2017 09:50

Starostwo powiatowe powinno być zlikwidowane. Kto i po co utrzymuje tego niepotrzebnego biurokratycznego molocha?

113


mieszkaniec gminy ~mieszkaniec gminy (Gość)17.06.2017 09:50

Panie Burmistrzu kolejne wybory przegrane zdecydowanie!!! Bezsensu myślenie i nic nie robienie w gminie nie pomoże w wygraniu w następnych wyborach, zdecydowanie pójdę i zagłosuję na kogoś innego!!!

124


Zrozpaczony ~Zrozpaczony (Gość)16.06.2017 23:11

A kiedy weźmiecie się za Zalesicką?????

50


Klarax ~Klarax (Gość)16.06.2017 18:05

Wstyd burmistrz uznanie dla wicestarosta. Miasto niech się weźmie za robotę

81


wojteekl ~wojteekl (Gość)16.06.2017 13:17

Burmistrzu ja mieszkaniec Zalesic korzystam z tej drogi, ma nadzieję, że w następnych wyborach przepadniesz

203


luuciann ~luuciann (Gość)16.06.2017 14:38

do wszystkich burmistrzów radnych itd zróbcie tak aby wybudować ścieżkę rowerową od Piotrowa do samego zalewu czy to do bronisławowa czy na mokre zrobić tak aby ludzie mieli radochę na was glosowaliśmy

81


Lolo89 ~Lolo89 (Gość)16.06.2017 11:57

No ok. Są plany to już dobrze a teraz moje pytanie brzmi czy wszyscy będą jechać na Barkowice wypocząć czy na Bronisławów też? Bo jak na Bronisławów też to będą chyba helikopterem latać z koła i skakać prosto do zalewu a to z tej przyczyny że droga Koło-Lubiaszów jest gorsza w kilku miejscach niż dwie wymienione w artykule drogi razem wzięte.

112


gość 2 ~gość 2 (Gość)16.06.2017 11:53

Pan burmistrz powiedział:" Czy mieszkańcy Sulejowa, Przygłowa, Białej jeżdżą po tej drodze czy może jednak mieszkańcy Piotrkowa?"
Odpowiem: Mieszkańcy Sulejowa, Przygłowa i Białej jeżdżą tą drogą systematycznie, gdyż droga krajowa jest tak zakorkowana, że szybciej można się dostac z Piotrkowa do Łodzi 50km niz do Sulejowa 15km. Na drodze krajowej nr 74 są takie korki, ze to sie w głowie nie mieści. A to co sie tam dzieje, gdy zdaży się wypadek jest nie do opisania. Dlatego mieszkańcy Sulejowa, Przygłowa i Białej korzystają z objazdu przez Koło, które leży w Pańskiej gminie.

222


don vito ~don vito (Gość)16.06.2017 11:27

Burmistrzu mieszkancy Sulejowa tez jezdza po piotrkowie dziecinne glupie gadanie nie przystoi

191


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat