Dziury i łaty... Kiedy remont drogi Piotrków - Koło?

Tydzień Trybunalski Piątek, 16 czerwca 201736 8899
Wracamy do tematu drogi Piotrków - Koło. Jej nawierzchnia w dużej części składa się z nierównych łat, a to wpływa na komfort jazdy. Drogowcy łatają ubytki, aby przejazd drogą był możliwy, jednak lekarstwem na bolączki kierowców byłaby kompleksowa przebudowa.

Droga prowadzi w stronę Zalewu Sulejowskiego, więc ruch samochodowy w tym miejscu jest bardzo duży. Wojciech Ostrowski nie zamierza płacić za drogę, którą zarządza powiat i jak tłumaczy, z której korzystają mieszkańcy Piotrkowa. - Dlaczego ja mam zabierać z podatków mieszkańców gminy Sulejów i płacić za drogę, która jest nie moja? Kto będzie z niej korzystać? Czy mieszkańcy Sulejowa, Przygłowa, Białej jeżdżą po tej drodze czy może jednak mieszkańcy Piotrkowa? Kto powinien płacić za tę drogę? Uważam, że nie ja - kwituje Ostrowski.


Czy stan tej drogi ulegnie poprawie? Zapytaliśmy o to Piotra Wojtysiaka, wicestarostę powiatu piotrkowskiego. - Zgodnie z decyzją Rady Powiatu podjęliśmy dwie uchwały intencyjne o remoncie dwóch dróg prowadzących nad Zalew Sulejowski, czyli Przygłów - Koło oraz Piotrków - Koło. W pierwszej kolejności, jeszcze w tym roku, ma rozpocząć się przebudowa tej pierwszej drogi. To blisko 6-kilometrowy odcinek, do którego pieniądze dołożą Lasy Państwowe oraz samorząd gminy Sulejów. Jeśli chodzi o drogę Piotrków - Koło trzeba pamiętać, że właścicielem nie jest tylko powiat piotrkowski, ale również miasto Piotrków. Czekamy na kompleksowe rozwiązania w zakresie zapowiadanej ścieżki rowerowej wzdłuż tej drogi. Myślę, że jeśli zaoszczędzimy środki finansowe z przebudowy Przygłów - Koło, to już można się spodziewać również remontu fragmentu drogi Piotrków - Koło w bieżącym roku. Oczywiście w tej części, która należy do powiatu piotrkowskiego.


A co z odcinkiem należącym do Piotrkowa? - W tym roku Urząd Miasta nie planuje prowadzić inwestycji na tej drodze - powiedział w rozmowie z nami Krzysztof Rudzki z biura prasowego piotrkowskiego magistratu.


Niestety nie są to dobre informacje dla kierowców korzystających z drogi Piotrków - Koło oraz samych mieszkańców Koła. Pozostaje uzbroić się w dużo cierpliwości. Czyli mniej więcej tyle, ile łat na omawianej drodze...


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (36)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ograniczone myślenie ~ograniczone myślenie (Gość)16.06.2017 12:02

Droga Piotrków - Koło, nie leży w Gminie Sulejów, nie korzystają z niej mieszkańcy Koła, nie korzystają z niej mieszkańcy Barkowic i Barkowic Mokrych, nie korzystają z niej mieszkańcy Nowej Wsi, nie korzystają z niej mieszkańcy Przygłowa. Trzeba pamiętać, że ta droga nie jest drogą alternatywną dla DK 12. Trzeba pamiętać, że Gmina Sulejów nie musi dbać o tę drogę bo po co - przecież należy ona do Powiatu. Zapewne mieszkańcy Gminy nie będą z niej korzystać w przyszłości nawet po remoncie, bo dlaczego? To nie jest nasza droga, może tak wszyscy obrazimy się na Powiat i nie będziemy jeździli również z Sulejowa do Łęczna, bo to nie jest droga Gminy! A, droga z Łęczna do Białej też nie Nasza, nie korzystajmy z niej i z drogi z Sulejowa do Białej przy Pilicy, bo to też jest droga Powiatowa! Panie Burmistrzu taka mała propozycja niech Pan da przykład i zacznie Bojkotować drogi Powiatowe w Naszej Gminie! Pójdziemy za Panem! są nam przecież nie potrzebne, tak mi się wydaje! Tylko, którędy dojedzie Pan do Pracy? Cmentarna i Podkurnędz to drogi powiatowe? Wstyd, mi za taką postawę, po prostu wstyd!!!

233


Hmmmm ~Hmmmm (Gość)19.06.2017 23:56

A to ciekawe... remontujemy koryto Strawy, kładziemy asfalt na praktycznie nieużywanym - krańcowym odcinku Belzackiej, na Słowackiego był wymieniany chodnik, mimo że poprzedni był jeszcze całkiem dobry... a na rzeczy naprawdę konieczne nie ma kasy... np. wspomniana droga nad zalew Sulejowski... tam powinna być idealna droga... przecież Zalew to wizytówka naszego województwa... przyjeżdżają ludzie z całej Polski...a turyści = pieniądze...

60


gość ~gość (Gość)19.06.2017 18:52

Po likwidacji powiatu do poszczególnych gmin wpadłoby po jakieś kilka milionów to byłoby na drogi bo póki co to gminy dokładają się do dróg powiatowych. Może powiat dołoży się do tych zadań, które są w gestii gmin ? Może np. do ulicy Dobra Woda pół na pół z gminą ? To chyba radni gminni wyrażają zgodę na takie dofinansowanie dróg powiatu z budżetu mieszkańców gminy ? Tłumaczenie, że mieszkańcy korzystają z tej czy innej drogi jest hipokryzją. To może szukajmy kto korzysta i tych obciążajmy remontem ? Dokonano podziału na drogi krajowe, powiatowe, gminne czy do pól i niech każdy realizuje swoje obowiązki i tak się gospodarzy, aby miał pieniądze na swoje zadania.

42


Witek ~Witek (Gość)17.06.2017 19:20

Ta droga na Koło to tragedia to samo Koło - Przygłów i w drugą stronę do Golesz . W tym roku Burmistrz Wolborza się popisał zostawiono kilkanaście dziur niespodzianek dla obcych widać w kierunku na Psary i to samo jest do Gazomi Nowej. Na balangi imprezy z każdej okazji gmina ma pieniądze a mieszkańców ma w gdzieś jednym słowem dobra zmiana która popłynie w wyborach. To samo jest w większości gmin naszego powiatu na czele z miastem Piotrków. Gierewk potrafił coś dla kraju zrobił tyle lat wytrzymało a obecna władza nawet dziur nie jest w stanie załatać to się nazywa samorządność

63


%45%45% ~%45%45% (Gość)18.06.2017 09:33

Nie ma się co dziwić, że 97-300 broni burmistrza, wszak mają takie same %45%45% zainteresowania %45%45%.

42


Goleś ~Goleś (Gość)17.06.2017 16:45

Droga Piotrków - Koło jest w złym stanie . Należy pamiętać że dalsza część tej drogi jest jeszcze gorsza . Między Kołem a Lubiaszowem tragedia . Nie lepiej jest w kierunku Golesze , Swolszewic aż do powiatu tomaszowskiego . Także nie rozczulajcie się nad mieszkańcami Koła bo ta droga prowadzi do wielu miejscowości .

111


97-300 97-300ranga17.06.2017 17:43

W pierwszej kolejności trzeba naprawić drogi w mieście a dopiero później , jak starczy kasy na wichurze.

44


saz ~saz (Gość)17.06.2017 15:15

cieszę się że wreszcie ktoś zaczął działać, a burmistrzowi zapamiętam te głupoty

101


Jamroży ~Jamroży (Gość)17.06.2017 16:58

Lepiej do Rzymu rowerkiem jeździć za pieniądze podatników niż się wziąć za rzetelną prace w Urzędzie.

83


Z Piotrkowa ~Z Piotrkowa (Gość)17.06.2017 16:45

Wstyd ,wstyd ,wstyd panie Burmistrza.
W związku z takim rozumowaniem, mieszkańcy Sulejowa nie powinni jeździć po ulicach Piotrkowa,gdyż niszczą owe drogi miasta.
A może Piotrkow będzie pobierał cło za wjazd do miasta i wtedy droga do Koła wyremontuje się. Lepiej zająć się tym co trzeba,bo w Sulejowie to teraz nawet ośrodek zdrowia może być nieczynny i tym bardziej mieszkańcy Sulejowa beda jeździć do Piotrkowa.
A propo drogi do Sulejowa...to też masakra przejazdu,a wszak warto zadbać o swoich mieszkańców .

63


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat