Dziś blokada Piotrkowa!

ePiotrkow Poniedziałek, 26 października 2020196 21029
Nie ustają protesty w sprawie orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji. Również w Piotrkowie. Kobiety przyszły na Rynek w piątkowy wieczór, by zapalić znicze przed biurem PiS. W sobotę "spacerowały" po mieście, a w niedzielę manifestowały swoje poglądy przed kościołem NSJ. W poniedziałek kolejna odsłona protestu, czyli blokada.

- Protestować możemy na różne sposoby. Piesi, rowerzyści, osoby na rolkach, hulajnogach i podobnych sprzętach - spotykamy się na Rynku o godzinie 16.00, a  potem dzielimy się na grupy w konkretne miejsca blokady (przejścia przy Stronczyńskiego, 3 Maja, Kopernika, przy kościele Bernardynów). Trzymamy dystans oraz zakrywamy usta i nos – piszą organizatorzy akci na Facebooku. - Protest samochodowy - jeździmy ulicami 3 Maja, Stronczyńskiego, Wojska Polskiego, Plac Czarnieckiego, Farna, Kopernika, 3 Maja... blokujemy przejazd, spowalniając na maksa, ale zachowując się bezpiecznie, szczególnie na Kopernika – tam niech pomogą osoby, które będą przechodzić na zielonym świetle przez Kopernika. Parkujcie, jakbyście robiły to pierwszy raz, ruszały, jakbyście uczyły się jeździć!

 

Blokada ma potrwać od godz. 16.00 do 19.00.

 

Wielka Blokada to akcja ogólnopolska, z pewnością nie ostatnia. 

 

Przypominamy, w czwartek zapadł wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Orzekł, że usunięcie płodu w przypadku stwierdzenia jego ciężkiego uszkodzenia lub nieuleczalnej choroby jest niezgodne z konstytucją. W całej Polsce trwają protesty wobec tego orzeczenia.


Zainteresował temat?

21

17


Komentarze (196)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

James Bond ~James Bond (Gość)26.10.2020 12:20

Prawidłowo blokujcie miasto do skutku ! ! !
Aż obalimy PIS !

5540


gość_maja ~gość_maja (Gość)27.10.2020 20:21

Nie nazywajcie tego wojną, unikajcie wielkich słów określając coś tak nieznaczącego. Jeżeli to byłaby wojna, prawdopodobnie bylibyście martwi za to że blokujecie mi przejazd, róbcie co chcecie ale mi dajcie żyć spokojnie, nic od Was nie chcę.

50


gość_kochajaca matka ~gość_kochajaca matka (Gość)26.10.2020 22:00

Przykro słuchać że ciąża to zabawa a dziecko nic nie znaczy jaką bedziesz matką jakim ojcem była bym sie być twym dzieckiem nie dorośliście do macieżyństwa

73


pitu pitu ~pitu pitu (Gość)26.10.2020 17:04

Przyjdą islamiści i zrobią porządek. Na obecną chwilę każda Europejka, to w ich oczach kobieta lekkich obyczajów, a każdy Europejczyk, to frajer i rogacz.

206


gość_gość ~gość_gość (Gość)26.10.2020 20:49

Odruchy wymiotne mam do tej pory po wysłuchaniu bluźnierstw i klątw z ust młodzieży maszerującej ulicami Piotrkowa. Skąd w tych ludziach tyle nienawiści?! Ludzie dorośli, którzy kształtujecie ich charaktery! Do czego wy chcecie w Polsce doprowadzić?! Do wojny domowej?! Bierzecie na siebie odpowiedzialność za siebie i za nich! Przeżyłem prawie wiek i nigdy się nie spodziewałem, że w młodych ludziach tyle nienawiści i jadu. Wieki całe jesteście od ludzi i młodzieży broniących naszej Ojczyzny, oddających nawet swoje życie. Kim wy w porównaniu z nimi jesteście? Odpowiedzcie sobie sami na to moje pytanie.

87


? ~? (Gość)26.10.2020 14:13

Ja tylko przypominam: dziecko nie jest własnością matki! Szczególnie takich wulgarnych i rozkrzyczanych Życie nie polega na wiecznym szczęściu, a każda tragedia, cierpienie, bądź niepowodzenie życiowe ma nas czegoś nauczyć. Na koniec, jak taka baba wytłumaczy swojemu dziecku (jeśli je w ogóle ma), że gdyby miało jakąś wadę w rozwoju prenatalnym, to nie byłoby go na świecie, bo mamusia dla własnego wygodnictwa by go wyskrobała?

1713


gość_gosc ~gość_gosc (Gość)26.10.2020 21:29

A mnie ciekawi jak to jest ze jest zakaz wychodzenia dzieci do 16 roku życia a chodzą do wieczora. Po co są te zasady jak nikt tego nie pilnuje? Zasady takie że kto się ich trzyma to trzyma kto nie to kit z nim.

30


? ~? (Gość)27.10.2020 07:57

Ja tylko pytam? Gdzie wczoraj była policja??? Zakaz zgromadzeń chyba obowiązuje?

34


qqqq ~qqqq (Gość)26.10.2020 17:30

Rozumiem ze to gowniarstwo co w kolo chodzi rozumie wogole co to ciaza., dzieci, odpowiedzialnosc ??? 80 procent tych pseudo protestujacych nawet nie wie po co tam sa.....

1110


gość_ddd ~gość_ddd (Gość)26.10.2020 22:26

Piotrków głosowało na Lorka i Macierewicza !!!!

31


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat