Dzień drzwi otwartych w "Medyku"

ePiotrkow Piątek, 06 marca 20201 2811
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Łódzkiego w Piotrkowie zorganizowało Dzień otwartych drzwi. Podczas wydarzenia można było zapoznać się z ofertą edukacyjną „Medyka”, zwiedzić placówkę czy wziąć udział w specjalnym wykładzie.

Ładuję galerię...

Dzień drzwi otwartych skierowany był przede wszystkim do uczniów piotrkowskich szkół ponadpodstawowych, gdyż to właśnie dla ich absolwentów przygotowana jest oferta edukacyjna CKZiU. W „Medyku” można się uczyć na kierunkach branży medycznej i okołomedycznej takich jak: technik farmaceutyczny, technik dentystyczny, opiekun medyczny, technik masażysta, czy technik usług kosmetycznych oraz wielu innych.

 


Podczas Dnia drzwi otwartych organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Był wśród nich m.in. wykład dotyczący wpływu diety na urodę, obejrzeć pokaz resuscytacji krążeniowo-oddechowej, obejrzeć specjalistyczne prezentacje pracowni: dentystycznej, kosmetycznej czy opiekuna medycznego, a także skorzystać z masażu relaksacyjnego.


Zapytaliśmy organizatorów o perspektywy na rynku pracy dla absolwentów „Medyka”. - W branży medycznej obserwujemy teraz naprawdę duży deficyt pracowników, szczególnie jeżeli chodzi o opiekuna medycznego, czy technika masażystę. Ci pracownicy są poszukiwani i tak naprawdę zabierani na przysłowiowym pniu. Mamy również zapewnienie piotrkowskich szpitali, że bardzo chętnie chcieliby współpracować z naszymi absolwentami – mówi Sławomir Górecki, dyrektor CKZiU. - Chwalimy się bardzo często, że u nas na tablicach ogłoszeń pojawiają się ogłoszenia od pracodawców. Chętnie zatrudniają naszych absolwentów, chociażby ostatnio wisiało ogłoszenie na higienistkę stomatologiczną, także jesteśmy z tego dumni i zachęcamy do skorzystania z naszej oferty edukacyjnej – dodaje Karolina Dyguda, doradca zawodowy.

 


CKZiU mieści się w Piotrkowie Trybunalskim przy ulicy Piotra Skargi 3.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Juhu ~Juhu (Gość)14.03.2020 18:31

Ja uczęszczałem do Studium Pracowników Medycznych i Społecznych i musze przyznać, że to był świetnie spędzony czas. Fajne zajęcia, dużo ciekawych praktyk, a do tego możliwość wyjazdu za granicę. I nie trzeba płacić za kierunek!

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat