Dzień bez Samochodu w Piotrkowie. Wybierz miejski rower lub emzetkę

Strefa FM Wtorek, 22 września 20209 1548
Zamiast własnego samochodu, miejski rower lub komunikacja zbiorowa. Z takiej możliwości mogą skorzystać dzisiaj piotrkowianie w związku z Europejskim Dniem Bez Samochodu.
fot. archiwum epiotrkow.pl

W akcję włączyła się firma Nextbike, operator roweru miejskiego w Piotrkowie. - Przez cały dzień bezpłatna jest pierwsza godzina każdego wypożyczenia, a nie jak zazwyczaj pierwsze 20 minut. Wystarczy być zarejestrowanym użytkownikiem. Nie trzeba wprowadzać żadnych kodów ani wykonywać dodatkowych operacji. Po prostu wypożyczamy rower, a po przekroczeniu darmowego czasu, opłata będzie naliczana na standardowych zasadach - mówi Paulina Wójcicka z biura prasowego Nextbike Polska.


Do porzucenia tego dnia swoich pojazdów na rzecz komunikacji miejskiej zachęcają piotrkowian Miejski Zakład Komunikacji. - Bezpłatne przejazdy autobusami komunikacji miejskiej będą możliwe dla właścicieli i współwłaścicieli samochodów osobowych, za okazaniem ważnego dowodu rejestracyjnego - mówi Jarosław Bąkowicz, kierownik biura prasowego Urzędu Miasta.


Pomysł Dnia bez Samochodu zrodził się w 2000 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej.


Zainteresował temat?

0

3


Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Marlenka123 ~Marlenka123 (Gość)23.09.2020 07:32

Na tym foto elewacja mediateki wygląda nie najgorzej, od tamtego momentu mocno dojrzała :D
Ciekawe czy gospodarz miasta tez skorzysta ...

10


Piotrkowianin Piotrkowianinranga22.09.2020 18:19

Cytuję:
zachęcają piotrkowian Miejski Zakład Komunikacji.


W Bełchatowie? Bo w Piotrkowie Trybunalskim jest Miejski Zakład Komunikacyjny, A kto zachęcają?

20


gość ~gość (Gość)22.09.2020 19:30

Nic dla ludzi nie ma w tym mieście podatki idą w błoto powinni piotrkowianie jeździć darmowe a nie w Bełchatowie tomaszowie jest tak a unas nie ma nic po ci pisac dzień bez samochodu

20


Kazik ~Kazik (Gość)22.09.2020 14:26

Dzień bez emz-tek to co innego rowerem niech się wypchają podaj dane i nr telefonu a gdzie RODO?

40


piotrkoffff ~piotrkoffff (Gość)22.09.2020 12:16

Dzień bez samochodu=dzień bezpłatny rower. Też mi atrakcja 1 godzina:(

40


aha ~aha (Gość)22.09.2020 10:59

to największa pułapka czyniona przez MZK w Piotrkowie. W przeciwieństwie do innych miast w Piotrkowie trzeba nosić dowód rejestracyjny. I w tym sęk! Kierowcy rozochoceni darmową jazdą zostawiają w domu kluczyk, prawko i dowody...A w emzetkach czekają na tych naiwnych ludzi kanary! 22 września i ta "promocja" skutkują największą liczbą mandatów w ciągu roku. Żenada jak to miasto okrada mieszkańców

70


peppe pepperanga22.09.2020 10:45

Doprawdy? Taki luksus? emzetką? Może jeszcze tą ostatnią na którą nie zdążę po....bo późniejszej już nie ma.... Jakiś żart, nawet niezbyt lotny. Jeśli mam się poruszać w komunikacją miejską to ona powinna przede wszystkim jeździć częściej niż raz na godzinę (to w dzień powszedni, bo w weekendy ilość wszystkich kursów można policzyć na palcach jednej ręki ) i powinienem móc sprawnie dostać się w inną część miasta, a nie robić wycieczki "poznaj swoje miasto"

40


EP97300 ~EP97300 (Gość)22.09.2020 10:04

W wielu miastach na podstawie dowodu rejestracyjnego samochodu może jechać za darmo tyle osób, na ile jest zarejestrowany samochód.
A u nas jak zwykle bryndza, "bo kocham Piotrków!"
Działania pozorowane - widzicie ile dobrego dla Was robimy? I wybudowaliśmy Wam najdroższą bibliotekę w Polsce, a może i w Europie...

60


cynik ~cynik (Gość)22.09.2020 09:59

Piotrkowskie emzetki poszły naprawdę "daleko" . Ta konserwatywna instytucja przeszła sama z siebie. Jak widać Piotrkowianie "rzucili" się na komunikacje publiczną. Autobusy prawie "pełne" ,ale już ja jako nie posiadacz samochodu nie nie mogę bezpłatnie z tych ulg skorzystać. PS. Pozdrawiam pana Wisłockiego. Jego poczucie rzeczywistości zależy od wpływu gotówki na konto. Na razie jak słychać w radio nie jest najgorzej .Ale radzić sobie w życiu trzeba umieć .....

70


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat