Dzień Onkologiczny w Piotrkowie

Strefa FM Środa, 23 października 20190 4764
Instytut Zdrowia Medicall w Piotrkowie zorganizował we wtorek dla mieszkańców Dzień Onkologiczny. Podczas akcji można było oddać krew w imię ogólnopolskiej inicjatywy "Oddaj krew, ocal życie", porozmawiać z dietetykiem klinicznym oraz zostać potencjalnym dawcą szpiku fundacji DKMS.

Ładuję galerię...

- Bardzo się cieszę, ponieważ w akcji wzięło udział wielu mieszkańców. To pokazuje, że ludzie mają świadomość, jak ważna jest profilaktyka. Mimo że tematy związane z nowotworami są bardzo ciężkie, to staramy się podejść do tego z uśmiechem, pokazujemy, że nie wolno się poddawać i cały czas trzeba walczyć - powiedział Tomasz Lizurej z Instytutu Medicall.

 

Uczestnicy akcji mogli również porozmawiać z onkologiem. - Jednym z najbardziej złośliwych nowotworów, z jakim mamy do czynienia, a jednocześnie najłatwiejszy do wykrycia, jest czerniak złośliwy skóry. Rozwija się najczęściej na bazie znamion. W stopniu pierwszym jego rozwoju praktycznie 100% pacjentów z tego wychodzi, natomiast w stopniu ostatnim - poniżej 10%. To pokazuje, jak ważna jest profilaktyka - powiedział chirurg onkolog Andrzej Berner. - Rak to nie wyrok. Uważam, że są gorsze choroby. Oczywiście są nowotwory, z którymi dalej nie jesteśmy w stanie sobie poradzić. Niemniej jednak możliwości leczenia są dużo większe i z pewnością w wielu przypadkach daje to bardzo dobre efekty.

 

To nie pierwsza tego typu akcja organizowana przez Instytut Medicall, a zaangażowanie mieszkańców za każdym razem jest jeszcze większe. 
 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat