Dziecko na polowaniu to nic złego?

ePiotrkow Wtorek, 09 sierpnia 201631 4978
Polowania z udziałem dzieci dzielą wszystkich. Przeciw jest choćby część polityków. Z kolei rzecznik Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Piotrkowie twierdzi, że nie ma w nich nic złego.
fot. Dorota Bułacińska, Zarząd Okręgowy PZŁ w Piotrkowie Tryb.

Zdarza się, że nawet kilkuletnie dzieci - najczęściej z rodzin o tradycjach myśliwskich - uczestniczą w polowaniach. Skąd to wiadomo? Choćby ze zdjęć zamieszczanych w internecie. Widać na nich małych chłopców w otoczeniu dzików, lisów czy saren. Zabitych. Jedna z takich fotografii na tyle zbulwersowała ekologów ze stowarzyszenia Ludzie Przeciw Myśliwym, że zgłosili sprawę do częstochowskiej prokuratury, gdyż ich zdaniem był to dowód na udział dziecka w polowaniach i narażanie go na zagrożenie utraty zdrowia i życia. Sprawę umorzono, nie dopatrując się niczego złego w udziale małoletnich w polowaniu.

 

- Uważam, że ojciec ma prawo wychowywać swojego syna tak jak chce. Podobnie jest w przypadku wyboru religii, którego dokonują za dzieci ich rodzice - powiedział Miłosz Kwieciński rzecznik prasowy Polskiego Związku Łowieckiego w Piotrkowie. - Myślistwo to nie tylko strzelanie do zwierząt, ale także dokarmianie ich, dbanie o nie, wychowywanie, a kiedy już dochodzi do odstrzału, także oddawanie im czci i honoru. Gdyby nie kontrolowany odstrzał zwierzyny leśnej w ciągu pięciu lat jej populacja tak mocno by się zwiększyła, że doszłoby do zaburzenia równowagi w przyrodzie. Oczywiście kosztem człowieka.


O wprowadzenie do znowelizowanego prawa łowieckiego zapisu o zakazie uczestniczenia dzieci w polowaniach zabiegają m.in. posłowie. To rodzaj porozumienia ponad podziałami, gdyż są wśród nich zarówno członkowie PO, jak i PiS. Sceptycznie nastawieni do tego projektu mówią złośliwie: z jednej strony nie chcemy pokazywać dzieciom zabitych zwierząt, a później karmimy je mięsem, a przecież zdjęcie dziecka z kotletem nikogo nie gorszy.


Formalnie zakaz udziału dzieci w polowaniu nie obowiązuje. Ustawa o ochronie zwierząt, która zakazuje udziału dzieci w "uboju lub uśmiercaniu zwierząt kręgowych" funkcjonuje, ale według interpretacji prawnych dotyczy tylko uboju i uśmiercania zwierząt domowych.


Zainteresował temat?

5

1


Komentarze (31)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Witek ~Witek (Gość)09.08.2016 09:03

Też chodziłem na polowania będąc w podstawówce jako naganiacz i nie tylko ja i pewnego razu polowali na dziki więc naganiamy w kierunku myśliwych a tu dziki jak nie rusza kolega kilka metrów jechał wierzchem na odyńcu a metr odemnie pocisk ściął brzózkę metr nad zienią.jednak nie ważne czy dziecko czy dorosły i jak się ma coś stać to się stanie która kładzie się na mnie .mogło się to skończyć się to źle

012


normalnie myślący ~normalnie myślący (Gość)09.08.2016 21:35

W dupach się już tym ekologom poprzewracało. Ludzie od zawsze polowali, skoro to komuś przeszkadza to niech nie ogląda zdjęć z polowań, mnie na przykład denerwują ekolodzy i ich gadka o niby ochronie środowiska( gdzie najczęściej chodzi o kasę ) to nie wchodzę na ich strony.

129


olo ~olo (Gość)09.08.2016 07:58

polecam wątek na FB pokazujący kim naprawdę są myśliwi i że na szczęście istnieje organizacja, która robi z tymi bandytami porządek:
https://www.facebook.com/Ludzie-Przeciw-My%C5%9Bliwym-325356154277382/?fref=ts

1316


mikkesz ~mikkesz (Gość)12.08.2016 10:33

Nigdy nie zaufam komuś , kto nie je mięsa . Taka osoba musi mieć spaczoną psychikę , a z psycholami wiadomo z boku i jak najdalej .

88


Upiór ~Upiór (Gość)12.08.2016 11:32

Cyt "Chciałabym się dowiedzieć cóż to za wrażliwość pozwala Wam zabijać piękne, młode, zdrowe zwierzęta? "
do Upiór - czyli zajadasz się tym to stare , chore albo samo zdechło.?

49


Upiór ~Upiór (Gość)10.08.2016 13:16

Nie dziwi , że jeżeli nie znasz się na łowiectwie , to Twoja wiedza ogranicza się jedynie do tego , że myśliwi mordują dla zabawy. Polski Związek Łowiecki istnieje 93 lata i zrzesza w swoich szeregach 118 362 osób . I z całą pewnością nie są to ludzie "umysłowo ubodzy." Nas nie było PZŁ istniało , nas nie będzie a PZŁ pozostanie!! Pozdrawiam i życzę wszystkim aby poznali osobiście ludzi , którzy są myśliwymi , szczególnie takimi z tradycjami rodzinnymi, gdzie łowiectwo występuje od kilku pokoleń, może wtedy przestaną pluć jadem i powtarzać, ot tak dla zasady że to źli i bezduszni ludzie.

148


Zanzi ~Zanzi (Gość)10.08.2016 07:55

Nie dopatrują się niczego złego w udziale dziecka w polowaniu? Toż samo polowanie to już zło.

Cytuję:
Myślistwo to nie tylko strzelanie do zwierząt, ale także dokarmianie ich, dbanie o nie, wychowywanie, a kiedy już dochodzi do odstrzału, także oddawanie im czci i honoru. Gdyby nie kontrolowany odstrzał zwierzyny leśnej w ciągu pięciu lat jej populacja tak mocno by się zwiększyła, że doszłoby do zaburzenia równowagi w przyrodzie. Oczywiście kosztem człowieka

??? Po co wy jeszcze takie kłamstwa opowiadacie?

913


Z życia wzięte ~Z życia wzięte (Gość)09.08.2016 16:39

Wszyscy skupieni na dzieciach.A co to dzieci, to jakieś święte krowy ???????????????? Już jaskiniowcy polowali,królowie ze swoją świtą.Są myśliwi -to polują, są wędkarze to łowią i też zabijają rybki. Na wsi też zabijają świnie,cielaki i co myślicie ,że dzieci nie podglądają .

1410


a co tam ~a co tam (Gość)09.08.2016 15:41

niech robią co chcą, przeca od wieków polowaliśmy i polować będziemy. Niech tylko nie piep rzą o jakiejś tam ochronie przyrody bo to zwykły sport jest tylko, że na łonie natury. A jak chcą chronić środowisko, to niech pokażą że to robią bo jak na razie to widać, że dbają o populacje gatunków łownych, żeby mieć do czego nawalać.

98


snoop drągi drong ~snoop drągi drong (Gość)09.08.2016 13:38

A co będzie jak dziecko się dowie, że mięso nie rośnie na drzewach?

142


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat