Dzieci z własnej inicjatywy posprzątały las

ePiotrkowRegion Piątek, 16 kwietnia 20218 4945
Trzy dziewczynki z własnej inicjatywy posprzątały śmieci w lesie w Proszeniu. O sprawie poinformował jeden z mieszkańców wsi.
fot. Katarzyny Ostalak

Mieszkaniec Proszenia podczas spaceru leśną ścieżką natknął się na śmieci ułożone w workach w lesie w Proszeniu. Przeczytajcie jego relację:

 

- W niedzielę 28.03.2021 wraz z moją żoną udałem się na spacer do lasu w Proszeniu. Natknęliśmy się na śmieci w workach. Na początku pomyśleliśmy, że śmieci ktoś podrzucił. Zadzwoniłem do kilku osób z Proszenia zapytać czy było sprzątanie lasu. Nikt nie wiedział nic o takiej akcji - relacjonuje pan Paweł z Proszenia.

- Po południu otrzymałem informację, że troje dzieci z naszej wsi z własnej inicjatywy pozbierało śmieci z całego lasu. Były to trzy dziewczynki: Hania Ostalak 11 lat, Nikola Żerek 10 lat, Oliwka Kaźmierczak 6 lat. - poinformował nas Paweł Bogdan, mieszkaniec Proszenia.

W poniedziałek 29 marca śmieci zostały zabrane.


W podziękowaniu za akcję, burmistrz Andrzej Jaros przekaże dziewczynkom drobne upominki. - Postawa dziewczynek zasługuje na wyróżnienie, ich bezinteresowna akcja świadczy o dojrzałej i świadomej postawie w zakresie ochrony środowiska naturalnego. Wielu dorosłych powinno brać przykład z działania młodych mieszkanek Proszenia - mówi. burmistrz Wolborza.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Adamo ~Adamo (Gość)18.04.2021 10:04

Brawo dziewczyny! Super ! A Ci co śmiecą niech się wstydzą!

40


Emeryt ~Emeryt (Gość)17.04.2021 14:25

I te dzieci zrobiły dla gminy więcej niż wszyscy radni razem wzięci!!! Brawo WY. Drodzy nauczyciele i nauczycielki - takich postaw uczcie dzieci, a nie tylko dbania o czubek własnego nosa. I za to powinien być czerwony pasek na świadectwie. Dla mnie uczennice WZOROWE!!!

80


grzybiarz ~grzybiarz (Gość)17.04.2021 10:38

Moje wielkie uznanie dla tych dziewczynek zbierających śmieci w lesie po dorosłych brudasach, których nie tylko w Proszeniu nie brakuje.

100


go?ć_marian ~go?ć_marian (Gość)17.04.2021 08:54

Szkoda tylko że niektórzy mieszkańcy Proszenia notorycznie wypalają folię i inne śmieci np Pan Kaczor który rozwija hodowlę kosztem zdrowia mieszkańców.Gdzie jest ochrona środowiska?

70


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)16.04.2021 13:09

A to straż leśna powinna odpowiadać, że nie upilnowała smieciarzy i to straż leśna powinna wystąpić do władzy teraz już chyba wszechomogącej żeby zmieniono prawo, tak aby można było pokazać gębę śmieciarza - inaczej nie nadążymy sprzątać

100


brawo i żółwik ~brawo i żółwik (Gość)16.04.2021 14:53

Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci.

80


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat