Dzieci z Piotrkowa Trybunalskiego także wezmą udział w Kolorowej Lokomotywie 2018

ePiotrkowRegion Wtorek, 03 lipca 20184 2389
W tegorocznej edycji artystyczno-ekologicznego projektu Łódzkiego Domu Kultury wezmą udział dzieci z piotrkowskiego stowarzyszenia SimaRe. Stosowne porozumienie w tej sprawie zostało podpisane pomiędzy dyrektorem ŁDK Jackiem Sokalskim a prezesem stowarzyszenia SimaRe Edytą Woźniak.

Łódzki Dom Kultury po raz szósty zorganizuje „Kolorową Lokomotywę na zielonym szlaku 2018 – projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego”, w którym weźmie udział kilka tysięcy dzieci w wieku 7-12 lat z 14 ośrodków kultury regionu łódzkiego. Podobnie jak w roku ubiegłym do udziału w wakacyjnej podróży zostały zaproszone dzieci z Piotrkowa Trybunalskiego. Porozumienie o współpracy zostało podpisane pomiędzy dyrektorem ŁDK Jackiem Sokalskim a prezesem stowarzyszenia SimaRe Edytą Woźniak. W tegorocznej edycji dzieci należące do stowarzyszenia SimaRe „Edukacja przez Sztukę”, będą miały okazję odwiedzić Przedborski Park Krajobrazowy, wziąć udział w grze terenowej i uczestniczyć w warsztatach z gobelinu, fotografii i malarstwa połączonego z kolażem. W Ogrodzie Botanicznym w Łodzi na grupę czeka spacer edukacyjny i warsztaty ekologiczne zorganizowane w skansenie ogrodu. Ostatnią aktywnością przygotowaną dla uczestników będą warsztaty ekologiczne o wodzie oraz pszczołach, które zorganizowane zostaną w siedzibie piotrkowskiego stowarzyszenia.


Wielki finał projektu podczas którego zostaną podsumowane wszystkie działania ekologiczno-artystyczne oraz konkursy odbędzie się w październiku 2018 r. w Łódzkim Domu Kultury.

 

 

 


Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

fff ~fff (Gość)03.07.2018 09:47

Brawo dla Dyr Sokalskiego i Pani Edyty Woźniak jak widać Chojniaka też można ominąć dla dobra dzieci. Chojniak i Szelągowska nie chcą to trudno.

71


Bolek ~Bolek (Gość)03.07.2018 10:52

Jednak można organizować pożyteczne akcje bez Chojniaka i Szelągowskiej?

61


Jeszcze tu kiedyś powrócę ~Jeszcze tu kiedyś powrócę (Gość)03.07.2018 10:33

Dobrze że Chojniak nie ma na to wpływu bo moment by to zablokował!!! Brawo Sokalski!!!

71


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat