Dzieci z Czech, Słowacji i Węgier odwiedziły Aleksandrów

Strefa FMRegion Czwartek, 10 października 20193 2100
Gminę Aleksandrów ponownie odwiedziły dzieci ze Słowacji, Węgier i Czech, w ramach projektu „Sport – the Language Young People in V4 Share”, który jest finansowany z Funduszu Wyszehradzkiego.
fot. UG Aleksandrów

W Gminnym Centrum Kultury w Aleksandrowie zakończono realizację projektu „Sport – the Language Young People in V4 Share” we współpracy z partnerami z Czech, Słowacji i Węgier. Projekt skierowany był do uczniów w wieku 12 - 16 lat z terenu gmin partnerskich: Základná škola, Haniska (Słowacja), Kodály Zoltán Művelődési Ház (Węgry), Základní škola a mateřská škola Hradec nad Svitavou (Czechy) oraz Szkoły Podstawowej w Dąbrowie nad Czarną w gminie Aleksandrów.

 

Pod koniec września młodzież z terenu gminy Aleksandrów rozpoczęła realizację projektu na Słowacji. Następnie odbyły się wizyty w Czechach i na Węgrzech. Od 3 października, przez 4 kolejne dni, partnerzy projektu przybywali na terenie Aleksandrowa. Młodzież m.in uczestniczyła w wyjeździe do Centralnego Ośrodka Sportu w Spale oraz w wycieczce do Kopalni Soli w Wieliczce. Odbyły się także rozgrywki sportowe połączone z warsztatami językowymi.

 

Głównym założeniem projektu była integracja młodzieży z krajów Grupy Wyszehradzkiej poprzez poszukiwanie łączących ich elementów kulturowych. Motywem przewodnim był sport jako element łączący młodych ludzi. Przedsięwzięcie miało pokazać młodzieży, iż pomimo bariery językowej można doskonale się porozumieć i poznać poprzez działania sportowe. W projekcie wzięło udział łącznie 28 dzieci.

BOX
Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku
Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku
Projekt Wydziału Filologiczno-Historycznego piotrkowskiej Filii UJK, zatytułowany „Nasza mała ojczyzna – w poszukiwaniu utraconego czasu”, skierowany do seniorów uczestniczących w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku otrzymał dofinansowanie w kwocie 230 tys. zł z Ministerstwa Nau...

Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)10.10.2019 11:23

Ok :)

20


gość ~gość (Gość)10.10.2019 11:15

Brawo Dyziu

20


gość ~gość (Gość)10.10.2019 10:52

Brawa dla pomysłodawców projektu....

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat