Dzieci mają własne miasteczko ruchu drogowego

ePiotrkow Piątek, 23 czerwca 20175 5528
Przy Przedszkolu Samorządowym w Woli Krzysztoporskiej powstało miasteczko ruchu drogowego. To wspólna inicjatywa rodziców i samorządu.

Ładuję galerię...

Plan narodził się w 2013 r., kiedy to podczas jednego ze spotkań rodzice wpadli na pomysł, by na terenie sąsiadującym z budynkiem przedszkola stworzyć miejsce, gdzie maluchy mogłyby uczyć się bezpiecznych zachowań na drodze i jednocześnie doskonale się bawić. Rada Rodziców sfinansowała więc projekt miasteczka ruchu drogowego (ok. 2200 zł). Ale projekt nie powiódłby się, gdyby nie współdziałanie z samorządem, który sfinansował wykonanie nawierzchni (ok. 34 tys. zł). Swój udział w przedsięwzięciu miał także Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim, który przekazał na ten cel znaki drogowe.

 

Wszystkim, którzy byli zaangażowani w przeprowadzenie tej ważnej inwestycji, dziękowała dyrektor przedszkola Agnieszka Sołtys. – Dziękujemy samorządowi, który przychylił się do naszej inicjatywy, dzięki czemu możemy być tu dzisiaj – mówiła dyrektor Sołtys podczas uroczystego otwarcia miasteczka, które miało miejsce 9 czerwca. – Niech to miasteczko kwitnie, a ja zapraszam do organizowania na tym terenie zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci zawodów i turniejów dotyczących bezpieczeństwa. Jesteście zawsze tu mile widziani.

 

Maluchom gratulował też wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek: – Dzięki tej inwestycji dzieci będą mogły uczyć się zasad bezpieczeństwa już od najmłodszych lat. Jesteśmy dumni, że dzięki inicjatywie Rady Rodziców mogło powstać miasteczko ruchu drogowego, które będzie miejscem zabaw, ale i nauki.

 

Jasnym punktem na mapie powiatu i województwa nazwał gminę Wola Krzysztoporska Wojciech Ślusarczyk z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim. – Niewiele gmin może się pochwalić tak pięknymi obiektami jak ten, który dzisiaj otwieramy – mówił. – Tu uczyć się o bezpieczeństwie będą nie tylko młodsze dzieci. Te starsze mogą tu np. zdawać egzamin na kartę rowerową.

 

 

Maluchy przygotowały na ten dzień występy artystyczne – oczywiście na temat bezpieczeństwa, a później już praktycznie testowały miasteczko ruchu drogowego.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Do Ady ~Do Ady (Gość)26.06.2017 23:02

Przedszkolanki może świetne ale dyrektorka jak zwykle nieogarnięta i nieprzygotowana. Najpierw poświęci potem otworzy,wstążkę czerwoną zamiast biało-czerwoną każe przeciąć. A może lubiła ten kolor ?

00


anlityk ~anlityk (Gość)23.06.2017 23:29

Dlaczego do miasteczka ruchu drogowego nie zabrali tego okrągłego "placka" ze skrzyżowania Kostromska-Polna, udającego ruch okrężny???
Pasowałby tam idealnie !!! I wreszcie Piotrków zostałby uwolniony o tej głupoty.

00


wkurzeni mieszkancy z blizina ~wkurzeni mieszkancy z blizina (Gość)23.06.2017 20:56

Wojt to niech bloki ociepli chodz czas na nowego wojta bo na obiecankach sie konczy

01


ada ~ada (Gość)23.06.2017 16:28

To jest w ogóle świetne przedszkole,plac zabaw,eko-ogródek z atrakcjami teraz to miasteczko drogowe.A przede wszystkim kompetentne przedszkolanki. Niejedno wielkomiejskie przedszkole może pozazdrościć.

10


gosc ~gosc (Gość)23.06.2017 09:13

wójt to niech się lepiej weźmie za porządki w szkołach razem ze swoją radną z bożej łaski

62


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat