ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Działanie szczoteczki sonicznej

Poniedziałek, 17 lutego 2020 1014
Szczoteczki soniczne są stosunkowo nowym wynalazkiem, toteż wiele osób nie ma jeszcze zbyt dużej wiedzy na temat ich sposobu pracy. Tymczasem, według stomatologów, są to obecnie najskuteczniejsze urządzenia służące do codziennej pielęgnacji jamy ustnej. Na czym polega działanie szczoteczek sonicznych i czym różnią się one od szczoteczek elektrycznych?

Pytanie, które pada najczęściej w kontekście szczoteczek sonicznych, dotyczy tego, czym różnią się te urządzenia od szczoteczek elektrycznych. Wszak podobnie jak one automatycznie usuwają z zębów osady, a także posiadają wbudowany w swoją rękojeść silniczek, wprawiający włosie szczoteczki w ruch. Z pozoru może się więc wydawać, że sposób pracy obu urządzeń jest całkiem podobny, jednak to tylko pozory.

 

Czym różni się szczoteczka soniczna od elektrycznej?


Pierwszą, dostrzegalną gołym okiem różnicą pomiędzy szczoteczką soniczną a elektryczną jest rodzaj zastosowanej główki czyszczącej – w urządzeniach sonicznych jest ona podłużna, a w elektrycznych okrągła. Obie konstrukcje mają swoje plusy – końcówki okrągłe pozwalają lepiej otoczyć każdy ząb, zaś te podłużne świetnie współpracują z rekomendowanymi przez stomatologów ruchami wymiatającymi.

 

Kolejną różnicę pomiędzy oboma typami urządzeń stanowi prędkość pracy. Szczoteczki soniczne uchodzą za znacznie szybsze od tych elektrycznych – są one bowiem w stanie emitować fale dźwiękowe z prędkością 260 Hz. Tak intensywne drgania jeszcze skuteczniej czyszczą zęby, doskonale usuwając zanieczyszczenia i płytkę nazębną.

 

Technologia pracy szczoteczek sonicznych


Różnicę pomiędzy szczoteczkami elektrycznymi a sonicznymi stanowi także technologia pracy. W przypadku tych pierwszych urządzeń mamy do czynienia z mechanicznym ścieraniem osadów, natomiast szczoteczki soniczne działają na zasadzie wibracji. Jak to wszystko się odbywa?

 

Urządzenia wprawiają włosie szczoteczki w ruch, który jest tak intensywny, że wytwarzane fale dźwiękowe doprowadzają do powstania podczas szczotkowania w jamie ustnej zjawiska kawitacji (zmieszania się ze sobą śliny i pasty do zębów), na bazie którego tak zwane mikrobąbelki są w stanie eliminować bakterie z najtrudniej dostępnych miejsc. Badania dowodzą, że dzięki swojej technologii pracy, szczoteczki soniczne w ciągu minuty są w stanie usunąć nawet sześć razy więcej bakterii niż ich manualne odpowiedniki.

 

Jak wybrać odpowiednią szczoteczkę soniczną?


Na sklepowych półkach znajdziemy wiele różnych szczoteczek sonicznych. Jak dokonać wyboru tej właściwiej?

Przede wszystkim, zanim udamy się na zakupy, powinniśmy przeanalizować własne oczekiwania. Zastanowić się, jakie efekty chcemy osiągnąć poprzez codzienne mycie, oraz czy aby na pewno wszystkie dodatki, na przykład w postaci kilku trybów pracy, są nam niezbędne (z doświadczenia możemy Wam napisać, że w praktyce i tak zazwyczaj korzysta się wyłącznie z jednego, klasycznego trybu czyszczenia). Niezależnie jednak od tego, jakie mamy względem codziennego mycia oczekiwania, warto, by nasza szczoteczka soniczna była wyposażona w czujnik siły nacisku; dzięki niemu nie uszkodzimy sobie bowiem urządzeniem elektrycznym szkliwa. Bogaty wybór szczoteczek sonicznych znajdziemy na stronie https://denthelp.pl/szczoteczki/szczoteczki-elektryczne/szczoteczki-soniczne

 

Jaki jest koszt szczoteczki sonicznej?


Szczoteczki soniczne są urządzeniami, które powinny się znaleźć w łazience każdego, komu zależy na jak najwyższym poziomie higieny jamy ustnej. Ich wszechstronność, skuteczność, oraz łatwość użytkowania to elementy, dzięki którym codzienne mycie zębów staje się nie tylko szalenie efektywne, ale również niezmierne przyjemne.

 

Czy szczoteczki soniczne mają jednak jakieś wady? Niestety tak – w ich wypadku za pewien mankament może uchodzić nie najniższa cena. Najtańsze tego typu produkty wiążą się bowiem z kosztem 100-150 złotych, zaś te z najwyższej półki potrafią kosztować nawet 700 złotych. Szczoteczki elektryczne z okrągłymi główkami czyszczącymi są nieznacznie tańsze.

 

Pamiętajmy też, że sam zakup szczoteczki sonicznej nie kończy naszych kosztów – końcówki do urządzenia wymagają regularnej wymiany, którą najlepiej jest przeprowadzać raz na trzy miesiące. Koszt główek czyszczących na szczęście nie jest jednak zbyt duży – wynosi od kilku do kilkudziesięciu złotych za zestaw, w którym znajdziemy kilka końcówek wystarczających na wiele miesięcy mycia.


Zainteresował temat?

1

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat