"Działacze powinni zadbać o te dziewczęta"

Poniedziałek, 29 stycznia 201829
Nienajlepiej miniony weekend będą wspominać młodsze piłkarki Piotrcovii, które podczas turnieju zorganizowanego w ramach 1/16 finału Mistrzostw Polski Juniorek przegrały wszystkie trzy spotkania. W piątek uległy zespołowi MKS-CKS SMS Szczecin 28:36 (13 :16), w sobotę przegrały z GTPR Gdynia 24:29 (12 :10), natomiast w niedzielę nie sprostały Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu Vambresia Worwo Wąbrzeźno, przegrywając 29:35 (14:15). Ten zespół ma jednak potencjał, który szkoda byłoby zmarnować.

W żadnym z trzech meczów do przerwy piotrkowianki nie odstawały od swoich rywalek, w drugiej połowie dawały się jednak zdominować.

- Dziewczyny niestety przegrały brakiem doświadczenia, popełniły też zbyt dużo błędów, ale to kwestia ogrania. Powinniśmy zadbać o te dziewczęta, bo mogą nam uciec do innych klubów. Są bardzo dobre, myślę, że mamy świetne zaplecze dla seniorskiego zespołu Piotrcovii. Wszystko w rękach działaczy - powiedziała po drugim meczu Anna Kalinowska, która wraz z Ewą Więcek trenuje młode, piotrkowskie zawodniczki.

Do dalszej fazy rozgrywek awansowały tylko dwa najlepsze zespoły, piotrkowianki w tym roku nie wywalczą więc mistrzostwa.