"Działacze powinni zadbać o te dziewczęta"

ePiotrkow Poniedziałek, 29 stycznia 201829 3459
Nienajlepiej miniony weekend będą wspominać młodsze piłkarki Piotrcovii, które podczas turnieju zorganizowanego w ramach 1/16 finału Mistrzostw Polski Juniorek przegrały wszystkie trzy spotkania. W piątek uległy zespołowi MKS-CKS SMS Szczecin 28:36 (13 :16), w sobotę przegrały z GTPR Gdynia 24:29 (12 :10), natomiast w niedzielę nie sprostały Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu Vambresia Worwo Wąbrzeźno, przegrywając 29:35 (14:15). Ten zespół ma jednak potencjał, który szkoda byłoby zmarnować.

W żadnym z trzech meczów do przerwy piotrkowianki nie odstawały od swoich rywalek, w drugiej połowie dawały się jednak zdominować.

 

 - Dziewczyny niestety przegrały brakiem doświadczenia, popełniły też zbyt dużo błędów, ale to kwestia ogrania. Powinniśmy zadbać o te dziewczęta, bo mogą nam uciec do innych klubów. Są bardzo dobre, myślę, że mamy świetne zaplecze dla seniorskiego zespołu Piotrcovii. Wszystko w rękach działaczy - powiedziała po drugim meczu Anna Kalinowska, która wraz z Ewą Więcek trenuje młode, piotrkowskie zawodniczki.

 

Do dalszej fazy rozgrywek awansowały tylko dwa najlepsze zespoły, piotrkowianki w tym roku nie wywalczą więc mistrzostwa.


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (29)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

były sportowiec ~były sportowiec (Gość)30.01.2018 09:12

a od kiedy to się za transfery w piłce ręcznej żenśkie się j płaci chyba ,że zawodniczka jest z zagranicy to się do związku płaci ,a tak to kończy się kontrakt i może iść gdzie chce za darmo

04


kibic ~kibic (Gość)30.01.2018 18:05

A może wreszcie powołane do tego instytucje dokonają merytorycznej oceny poziomu sportu młodzieżowego w naszym mieście i uzyskiwanych wyników . Jak również tego czy sport młodzieżowy jest finansowany przez miasto czy jak ktoś tu napisał, przez rodziców zawodniczek. Zbyt dużo tu niedomówień .

21


gość ~gość (Gość)30.01.2018 21:08

Jakie to zaplecze i przyszłość pierwszego zespołu?!?! Przecież te dziewczyny zajęły właśnie miejsca 24-32 w Polsce. Czyli jest przynajmniej 100 dziewcząt lepszych od nich. Co to za tłumaczenie, że w pierwszej połowie grają jak równym z równym... W superlidze w meczach z Vive cześć zespołów też gra jak równy z równym, a tak naprawdę dzieli je przepaść. Porażki były zdecydowane. Szkolenie w Piotrkowie leży od wielu lat i nie oszukujmy się nie zapowiada się na nic lepszego ani w seniorkach ani w grupach młodzieżowych.

22


gość ~gość (Gość)29.01.2018 15:44

Szkoda mi dziewczyn. Nie interesuję się sportem, ale patriotyzm lokalny mi się włączył.Z wypowiedzi pani Anny Kalinowskiej płyną jednak same sprzeczne informacje.Myślę,że to lekceważące tak mówić dla samej mowy.Już wyjaśniam. Jest napisane, że przegrały z uczniowskim klubem i to przez brak doświadczenia.Dziwne.A za chwilę, że nasze dziewczyny to swietny materiał na seniorki.Czyli są dojrzałe wiekiem a nie mają doświadczenia? Proszę o jakieś sprostowanie tej pani.Chyba, że za głupia jestem, aby sprostać tej wypowiedzi.

40


aa ~aa (Gość)30.01.2018 00:00

a może tak same sobie zapłacą za start w zawodach?

35


kibic ~kibic (Gość)29.01.2018 20:19

Jak to można zręcznie totalną klęską podzielić się i z Zarządem i z działaczami by wreszcie stwierdzić, że co rok mamy dziewczyny z "papierami do grania" a wyrzucamy kasę na transfery , zamiast na szkolenie własnych wychowanek. Może warto spróbować i nie kupować a szkolić?

32


~gość ~~gość (Gość)30.01.2018 22:06

Tak to jest, że przeciwnik musi zobaczyć jak gra Piotrcovia by następnie zastosować do zaistniałej sytuacji odpowiednią a przede wszystkim skuteczna taktykę, ale dlaczego nie rozumieją tego nasze trenerki, na usprawiedliwienia to jest nasza specjalność, którą oglądamy w każdym meczu u naszych seniorek, przykład jest.

21


. ~. (Gość)29.01.2018 15:08

Mam nadzieję, że działacze usłyszeli słowa Pani Anny! Jak uciekną do innych klubów to jeszcze pół biedy - bo przynajmniej będą mogły dalej się rozwijać; gorzej jak z braku perspektyw rozwoju w Piotrcovii zakończą swe krótkie kariery definitywnie.

41


mk ~mk (Gość)30.01.2018 08:57


Myślę że wsze opinie są skandaliczne .Dziewczyny robiły wszytko aby zaprezentować się z jak najlepszej strony .
Wynik jest taki wynikający właśnie z ogrania dziewczyn z zespołami mocnymi brak turniejów ,psełdo liga gdzie występują 4 druzyny / nasze młodsze i starsze i Chks młodsze starsze /gdzie nasze dziewczyny wygrywają wszystkie mecze więc od kogo nabierać doświadczenia. Ktoś napisał że przegrali z uczniowskim klubem tak ale ten uczniowski klub gra w lidze pomorskiej gdzie ma 12 drużyn w lidze.A jeśli mowa o płatnościach za zawody to kiedy klub zainteresował się ta kwestią. Większość rozgrywek opłacanych jest z kieszeni rodziców jak i sponsorów których pozyskują opiekunowie ciężką pracą i zaangażowaniem. Dziewczyny i tak uciekną stąd bo lepiej kupić niż szkolić.I to taka polityka.

53


Remek ~Remek (Gość)29.01.2018 19:45

Po takich wynikach można stwierdzić, że coś z ich szkoleniem jest nie tak a może u większości juniorek jest tylko chęć a umiejętności już brak. Wypowiedzi trenerki to sprzeczności:
przegrały brakiem doświadczenia ; popełniły zbyt dużo błędów,są bardzo dobre,świetne zaplecze dla seniorek, to już powinny minimum awansować do 1/2 tych rozgrywek a nie skończyć na 1/16 w fazie początkowej.

33


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat