Działacze kultury z Radomska zostali...radiowcami

ePiotrkowRadomsko Sobota, 28 marca 20203 2338
W związku z epidemią koronawirusa wiele branż boryka się z poważnymi trudnościami w funkcjonowaniu, a niektóre zostały całkowicie sparaliżowane. Stało się tak z instytucjami kultury w całym kraju, które zostały zmuszone do odwołania spektakli, koncertów, czy warsztatów oraz innych wydarzeń co uniemożliwiło im działanie w dotychczasowej formule. Sytuacja ta zmusza do szukania innowacyjnych rozwiązań. Dobrym przykładem takiego działania jest projekt "Kultura ma głos", powstający w radomszczańskim Miejskim Domu Kultury.

- Zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji i staramy się pomagać. A jak my ludzie kultury możemy to robić? Oczywiście, umilając ludziom czas i w takim celu powstała "Kultura ma głos". Jest to audycja, która ma za zadanie dotrzeć do osób, które muszą teraz zostać w domu. Na ten moment nie możemy zaprosić gości do naszego małego studia, ale dzwonimy do instruktorów, placówek kulturalnych, osób zajmujących się kulturą i rozmawiamy z nimi na różne ciekawe tematy. Staramy się również przemycać informacje o tym co dzieje się w naszym mieście i powiecie - mówi Krzysztof Zygma, dyrektor MDK Radomsko.

 

Jak informują twórcy audycji, w projekt zaangażowane są łącznie 4 osoby, które w błyskawicznym tempie stworzyły w radomszczańskim MDK studio, umożliwiające nagrywanie kolejnych odcinków. Pierwotnie twórcy zakładali, że audycja ma być emitowana do końca trwania epidemii, jednak szybko się okazało, że pomysł się przyjął i zyskała ona sobie grono wiernych słuchaczy. W związku z tym postanowili, że po zakończeniu obecnej trudnej sytuacji, dalej będą rozwijać swój projekt, a audycja "Kultura ma głos" zostanie z mieszkańcami Radomska na stałe.

 

Premierowy odcinki audycji publikowane są od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 na stronie www.mdkradomsko.pl 


Zainteresował temat?

1

3


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

tv ~tv (Gość)29.03.2020 15:41

Pan Dyrektor kiedyś dawno temu pracował w Radio Łódź. Powodzenia w tym trudnym czasie .

32


gość ~gość (Gość)28.03.2020 23:12

Są świetni, polecam;)

12


doscmanilpulacji ~doscmanilpulacji (Gość)28.03.2020 16:51

Zakładajcie własne rozgłośnie i telewizję!!!

21


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat