Dywizjon 303. Historia prawdziwa

ePiotrkow Czwartek, 30 sierpnia 20183 2234
Zapraszamy na premierę filmu „Dywizjon 303” połączoną z wystawą tematyczną i ciekawą prelekcją. 31 sierpnia, godz. 19.00.

Premiera filmu połączona będzie z wystawą tematyczną zorganizowaną przy współudziale Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim oraz Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć eksponaty z okresu II wojny światowej.


Gośćmi specjalnymi będą żołnierze 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim oraz dr Maciej Hubka z Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim, który wygłosi prelekcje przed wybranymi seansami.


Film „Dywizjon 303” to prawdziwa historia polskich asów przestworzy, inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę - Dywizjon 303, który nie ma sobie równych.


W czasach, gdy każdy dzień mógł być ostatnim, nie wahali się wykonywać ewolucji powietrznych na granicy szaleństwa. Nikt nie latał tak jak oni. Ich ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków, czym jest prawdziwe bohaterstwo. Film opowiada nie tylko o spektakularnych akcjach, w których brali udział podczas Bitwy o Anglię, ale pokazuje również ich życie prywatne. Kogo kochali, kogo stracili i za kim tęsknili.

 

 


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Goiaczek ~Goiaczek (Gość)31.08.2018 22:27

Byłam dzisiaj na premierze i polecam kazdemu. Film jest świetnie zrobiony, aż chwilami dziwiłam sie, że jesteśmy wstanie zrobić tak dobry film. Rewelacyjna gra aktorska, scenariusz, muzyka wszystko to tworzy bardzo dobre kino.

10


amelka ~amelka (Gość)30.08.2018 19:09

bardzo chetnie zobacze nie tylko film ale i wystawe:)) zawsze interesowalam sie historia

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat