Dyskusje o gospodarce też mogą być pasjonujące

Strefa FMŁódzkie Wtorek, 17 października 20172 3035
Największa gospodarcza impreza w regionie - Europejskie Forum Gospodarcze - Łódzkie 2017, czyli cykl spotkań, warsztatów i prelekcji dla regionalnych i europejskich środowisk gospodarczych, powoli się kończy. Po raz kolejny to była niepowtarzalna okazja do wymiany doświadczeń, integracji i wzmacniania relacji biznesowych.

Ładuję galerię...

Impreza jest współorganizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.

 

 - Korytarze naszego centrum kongresowego w Hotelu Andel's rozbrzmiewały dyskusjami, bardzo ważnymi dyskusjami. Naszym gościem honorowym był Gunter Verheugen, europejski komisarz ds. rozszerzenia UE w latach 1999-2004 i komisarz ds. przedsiębiorstw i przemysłu w latach 2004-2010. Rozmawialiśmy z nim o przyszłości Unii Europejskiej, o problemach dotyczących migracji, bezpieczeństwa czy wzajemnych relacji państw, tworzących wspólnotę. Usłyszeliśmy, że w unijnych gabinetach cały czas myśli się o tym, jak Unia ma wyglądać, jak ma godzić interesy wszystkich państw. Rozmawialiśmy też m.in. o etyce w biznesie. Podczas dwóch dni odbyło się ponad 30 paneli, więc będzie o czym dyskutować - powiedział Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego.

 

Tym bardziej, że większość paneli dotyczyła bardzo interesujących zagadnień. Jedno ze spotkań poprowadził wybitny polski lekkoatleta Artur Partyka. Tytuł tego panelu to Biznes i Sport - Dwie bramki jeden cel.

 

 - Jest to chyba pierwszy panel poświęcony związkom sportu i biznesu. Mogliśmy się spotkać dzięki przedstawicielom Łódzkiego Agencji Rozwoju Regionalnego i Łódzkiego Klubu Sportowego. Oczywiście sport to przede wszystkim emocje, ale jest także doskonałą płaszczyzną do promocji firm. W dyskusji wzięli udział m.in. przedstawiciele świata biznesu pan Wojciech Strzałkowski, który jest głównym akcjonariuszem Jagiellonii Białystok czy pan Jan Kolański, który ma swoim portfolio wiele firm, promujących się poprzez sport - podsumował Artur Partyka.

 

W tym roku Europejskie Forum Gospodarcze odbyło się po raz dziesiąty.


Zainteresował temat?

3

4


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)18.10.2017 07:33

Dziś w Gorzkowicach o 18.00 w Domu Kultury otwarte spotkanie z Antonim Macierewiczem.

10


obs. ~obs. (Gość)17.10.2017 16:07

Zaiste wielu wybitnych ekonomistów. Z jakiej ligii. Nie podano. Verheugena ściągnięto pewnie za "sto euro" ,no może za "trochę" więcej. Jako ,żywo w mediach centralnych na razie cicho....

51


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat