Dyrektor sanepidu: Pracujemy 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu

Strefa FM Piątek, 26 marca 202140 3580
Elżbieta Dobrzyńska, dyrektor piotrkowskiego sanepidu mówiła w programie „O tym się mówi” na antenie radia Strefa FM o aktualnej sytuacji epidemiologicznej w regionie oraz o pracy stacji sanitarno - epidemiologicznej w czasie pandemii. Rozmówczyni Beaty Hołubowicz – Stachaczyk podkreślała w wywiadzie, że sporo piotrkowian niestety cały czas lekceważy rządowe obostrzenia.
fot. K. Czapczyk

BHS: Wszyscy wiemy jak wyglądają statystki krajowe dotyczące ilości zakażeń koronawirusem. Jak kształtuje się sytuacja w naszym regionie? Czy jest równie źle?

 

ED: Niestety obserwujemy, że jest źle. Takiej dziennej liczby zakażeń jeszcze nie było od początku epidemii. Jesteśmy jednym z powiatów województwa łódzkiego, gdzie tych wyników dodatnich jest najwięcej i jesteśmy w czołówce tego zestawienia.


Jest to niestety niechlubna czołówka.


Zdecydowanie tak i chyba każdy wolałby, żebyśmy byli na szarym końcu tego zestawienia, ale to się samo nie stanie, a chociażby dziś jadąc do pracy widziałam 12 osób bez maseczek. Podkreślam, że chodzi tu o dystans zaledwie 3 kilometrów.


Być może te osoby zdjęły je tylko będąc na powietrzu?


To nie ma żadnego znaczenia. Maski należy nosić wszędzie - także na przebywając na powietrzu. Dotyczy się to również tych najważniejszych zaleceń, czyli dystans, dezynfekcja i właśnie maseczka

 

Dla państwa, pracowników sanepidu czas od rozpoczęcia epidemii jest chyba wyjątkowo trudny?

 

Dziękuję za dostrzeżenie tego faktu, bo niestety najczęściej wylewa się na nas fala „hejtu” i warto coś powiedzieć o naszej pracy. Jest ona jak sinusoida, ponieważ były takie okresy, że tych zakażeń było mniej i wtedy mieliśmy po prostu mniej nadgodzin. Natomiast generalnie pracujemy 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu i poza osobami, które są na zwolnieniu to pracujemy a okrągło.

 

 

Całej rozmowy będzie można wysłuchać podczas powtórki programu „O tym się mówi” o godzinie 17:30 na antenie radia Strefa FM.


Zainteresował temat?

3

8


Komentarze (40)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

 sek ~ sek (Gość)26.03.2021 17:08

Ta praca 24h jest zupelnie bez sensu, gdyz nie przyczynia sie do spadku zachorowan .A po co komu statystyki , tylko forse sie wyzuca na glupoty.A kto to finansuje?

30


stefan ~stefan (Gość)26.03.2021 16:43

Jak się praca nie podoba to można ją zmienić !
Jestescie zaraz po milicji najbardziej znienawidzoną instytucją !

50


Dwj ~Dwj (Gość)26.03.2021 15:26

W końcu praca
.

20


Inny ~Inny (Gość)26.03.2021 13:45

Naprawdę straszne. Normalny człowiek by tego nie wytrzymał

41


Rurur ~Rurur (Gość)26.03.2021 13:44

To przestańcie kontrolować tak otwarte lokale - wy odpoczniecie, a ludzie normalnie będą pracować na swoje utrzymanie

61


Gunball ~Gunball (Gość)26.03.2021 11:58

Starsze...

31


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat