Dyrektor sanepidu: Pracujemy 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu

Strefa FM Piątek, 26 marca 202140 3579
Elżbieta Dobrzyńska, dyrektor piotrkowskiego sanepidu mówiła w programie „O tym się mówi” na antenie radia Strefa FM o aktualnej sytuacji epidemiologicznej w regionie oraz o pracy stacji sanitarno - epidemiologicznej w czasie pandemii. Rozmówczyni Beaty Hołubowicz – Stachaczyk podkreślała w wywiadzie, że sporo piotrkowian niestety cały czas lekceważy rządowe obostrzenia.
fot. K. Czapczyk

BHS: Wszyscy wiemy jak wyglądają statystki krajowe dotyczące ilości zakażeń koronawirusem. Jak kształtuje się sytuacja w naszym regionie? Czy jest równie źle?

 

ED: Niestety obserwujemy, że jest źle. Takiej dziennej liczby zakażeń jeszcze nie było od początku epidemii. Jesteśmy jednym z powiatów województwa łódzkiego, gdzie tych wyników dodatnich jest najwięcej i jesteśmy w czołówce tego zestawienia.


Jest to niestety niechlubna czołówka.


Zdecydowanie tak i chyba każdy wolałby, żebyśmy byli na szarym końcu tego zestawienia, ale to się samo nie stanie, a chociażby dziś jadąc do pracy widziałam 12 osób bez maseczek. Podkreślam, że chodzi tu o dystans zaledwie 3 kilometrów.


Być może te osoby zdjęły je tylko będąc na powietrzu?


To nie ma żadnego znaczenia. Maski należy nosić wszędzie - także na przebywając na powietrzu. Dotyczy się to również tych najważniejszych zaleceń, czyli dystans, dezynfekcja i właśnie maseczka

 

Dla państwa, pracowników sanepidu czas od rozpoczęcia epidemii jest chyba wyjątkowo trudny?

 

Dziękuję za dostrzeżenie tego faktu, bo niestety najczęściej wylewa się na nas fala „hejtu” i warto coś powiedzieć o naszej pracy. Jest ona jak sinusoida, ponieważ były takie okresy, że tych zakażeń było mniej i wtedy mieliśmy po prostu mniej nadgodzin. Natomiast generalnie pracujemy 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu i poza osobami, które są na zwolnieniu to pracujemy a okrągło.

 

 

Całej rozmowy będzie można wysłuchać podczas powtórki programu „O tym się mówi” o godzinie 17:30 na antenie radia Strefa FM.


Zainteresował temat?

3

8


Komentarze (40)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Cff ~Cff (Gość)26.03.2021 15:41

A ja pracuje 32 h na 7 dni i jest dobrze

02


ahahaha ~ahahaha (Gość)29.03.2021 11:31

Niech się nieroby wezmą za prawdziwą pracę. Zobaczą co to jest praca 24/7 co to jest praca na 3 zmiany albo codziennie przez miesiąc czasu. I niech w tych ich maseczkach nawet śpią :D Szybciej się zawiną i może ktoś normalny ich zastąpi na stanowisku

11


Roman instruktor ~Roman instruktor (Gość)26.03.2021 14:52

Ganiają tylko po sklepach ale prywatnie w czasie pracy a chwila po 15.00 to się pozabijać chcą w drzwiach jak wybiegają "pracusie"

190


Bożena Plandemia ~Bożena Plandemia (Gość)27.03.2021 17:05

Zajęci niszczeniem ludziom życia i rujnowaniem ich dorobku. Ta instytucja nigdy nie była lubiana, a dziś jest znienawidzona. Te żałosne obostrzenia i zamykanie są skuteczne jak torebka papierowa w starciu z deszczem. W 2019 roku i to grudniu, wiedziano o tym syfie, ale niejaki pinkas, wódz tego cyrku, mówił, że nic się nie dzieje.
Rząd sobie nie radzi i szczepi tylko swój elektorat, bo jest im potrzebny. Sanepid to kolejne narzędzie represji, złożone ze służalców, co za kilka złotych sprzedali swój naród. Sanepid i milicja to jedna koalicja.

81


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)27.03.2021 11:47

Na magazynach też pracują. Wielki mi halo bo pracują niby 7 dni. Napewno w to uwierzę. Albo to praca typu posiedzę sobie prY biurku. Bo jak miałam się skontaktować to powiedziała pani że w weekend nie pracują.

50


ggg ~ggg (Gość)27.03.2021 11:07

chociaż maja jakieś zajęcie , nie czepiają sie /jak wczesniej/ normalnych ludzi ,tylko dlaczego nadgodziny ? i tak ZA DUŻO zarabiają , jak im nie pasi ,,,niech się zwolnią

61


zc ~zc (Gość)27.03.2021 08:45

nadgodzin???pracownicy specjalnie je generuja dla kasy . Zatrudnijcie dodatkowych ludzi i dajcie prace a nie spijajcie śmietankę z obecnej sytuacji . Jesli są nadgodziny znaczy ze pracowników jest mało

50


Kazik ~Kazik (Gość)26.03.2021 22:25

Akurat sanepid to bym zamknął całkowicie zbędny i szkodliwy społecznie nic nie produkują i tylko szkodzą społeczeństwu

70


5g ~5g (Gość)27.03.2021 07:58

I co z tego?

10


stefan ~stefan (Gość)27.03.2021 07:28

Po zmianie władzy wszyscy zostaniecie pociągnięci do odpowiedziałności karnej za to,co robicie od roku !

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat