Dyrektor przywłaszczył 25 tysięcy złotych

ePiotrkow Czwartek, 13 czerwca 201312 5757
Dyrektor Zespołu Szkół w Srocku zawieszony w czynnościach służbowych. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.
- Nauczyciele nie przychodzą na lekcje, zajęcia z informatyki nie istnieją, dzienniki zniknęły, dzieci mówią, że w szkole jest alkohol. Do tego nie wiadomo, co stało się z pieniędzmi za wynajem sali gimnastycznej - takie zarzuty wysuwali już wcześniej rodzice uczniów.

- Policjanci z Zespołu do Walki z Korupcją piotrkowskiej komendy zatrzymali dyrektora szkoły, który w okresie od 2008 roku do 2013 roku czerpał korzyści majątkowe przekraczając uprawnienia wynikające z wykonywanego zawodu. 12 czerwca 2013 roku mężczyzna usłyszał zarzuty. Za przestępstwa grozi mu kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości korupcyjnej, pierwsze niepokojące sygnały otrzymali w maju 2013 roku. Wszystkie były natychmiast weryfikowane w trakcie trwania postępowania. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 48-letni dyrektor zespołu szkół w powiecie piotrkowskim wynajmował szkolną salę gimnastyczną grupom sportowym nie związanym z placówką i pobierał za to opłaty. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że pieniądze nie były ewidencjonowane. Ponadto fundusze stanowiące prowizję za obsługę ubezpieczenia grupowego uczniów też nie trafiały do właściciela – informuje sierż. sztab. Ilona Sidorko, rzecznik KMP w Piotrkowie Trybunalskim.

Dopełnieniem nieprawidłowości było także pobieranie opłat od uczniów za wykorzystanie szkolnej kserokopiarki, na którą, jak się okazało środki finansowe przekazywał Urząd Gminy. Dyrektor placówki prowadząc przestępczy proceder przywłaszczył sobie kwotę nie mniejszą niż 25.000 zł. 12 czerwca 48-latek jako osoba publiczna usłyszał zarzuty przekroczenia swoich uprawnień, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, a tym samym działania na szkodę interesu publicznego. Prokurator zdecydował o objęciu podejrzanego policyjnym dozorem oraz zawieszeniem w czynnościach służbowych i w wykonywaniu zawodu. Za przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.  

Wszelkie osoby, które w okresie od 2008 do 2013 roku wynajmowały salę gimnastyczną w zespole szkół na terenie gminy Moszczenica proszone są o kontakt z funkcjonariuszami z Zespołu do Walki z Korupcją pod numer telefonu 44 6479350.


Zainteresował temat?

5

0


Komentarze (12)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

CockS CockSranga13.06.2013 11:29

Pazera xD Jak kazdy w obecnych czasach...

00


bodzio bodzioranga13.06.2013 10:50

A cóż to jest 25 tysięcy przez 5 lat? Po 5 tysięcy na rok. Czyli po 400 złotych na miesiąc. No nie bądźmy śmieszni. A wiecie, jak niskie są zarobki w szkole? Z czegoś żyć trzeba.

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat