Dworczyk: do 6 stycznia możliwe szczepienie osób spoza grupy "0", jeśli dawki szczepionki mogłyby się zmarnować

PAPKraj Sobota, 02 stycznia 202161 3289
Do 6 stycznia możliwe będzie szczepienie także członków rodzin pracowników medycznych oraz pacjentów szpitali, by wykorzystać dawki, które mogłyby się zmarnować, bo wcześniej zgłoszone osoby nie mogły stawić się w świąteczno-noworocznym terminie - powiedział w piątek szef KPRM M. Dworczyk.
fot. PAP

Dworczyk mówił podczas konferencji prasowej, że m.in. w mediach społecznościowych pojawiły się informacje o tym, że szpital Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego część szczepionek przeciwko COVID-19 przekazał osobom spoza grupy "0", a wśród zaszczepionych znalazły się osoby ze świata kultury. "Dlatego też pan premier (Mateusz) Morawiecki polecił nam pilne wyjaśnienie tej sprawy i podjęcie właściwych kroków" - poinformował.

 

Szef KPRM przypomniał, że jesteśmy na pierwszym etapie szczepień i podkreślił, że jest to wielka operacja logistyczna. "Szczepimy grupę "0", czyli przede wszystkim pracowników podmiotów leczniczych. Te osoby, które są kluczowe, żeby system służby zdrowia dział, żeby można było walczyć z COVID-19" - podkreślił Dworczyk.

 

Poinformował przy tym, że 28 grudnia Naczelna Rada Lekarska wystąpiła do Ministerstwa Zdrowia i do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, zwracając się z prośbą o to, żeby - ze względu na okres świąteczny - w wypadkach, kiedy grozi ewentualność niewykorzystania wszystkich szczepionek, by w tak uzasadnionych wypadkach można było dopuścić do pewnych odstępstw od grupy "0". "Podjęliśmy pozytywną decyzję w tym zakresie" - poinformował.

 

"Narodowy Fundusz Zdrowia w dniu 29 grudnia zwrócił się do dyrektorów szpitali realizujących szczepienia przeciw COVID-19 dla personelu medycznego z pismem, w którym znalazła się informacje, że MZ i KPRM wydają zgodę na elastyczne podejście w kwalifikowaniu do szczepień" - poinformował.

"Do dnia 6 stycznia 2021 roku możliwe będzie, oprócz szczepienia pracowników, także szczepienie członków ich rodzin oraz pacjentów państwa szpitali, którym stan zdrowia na to pozwoli, wykorzystując dawki, które mogłyby się zmarnować, bo wcześniej zgłoszone osoby nie mogły się stawić w tym świąteczno-noworocznym terminie" - zaznaczył Dworczyk cytując pismo skierowane do dyrektorów szpitali.

 

"Wszystko wskazuje na to, że w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego doszło do bardzo poważnego nadużycia polegającego na dopuszczeniu do grupy "0" osób, które nie powinny tam się znaleźć" - powiedział. "Nie można akceptować tego typu sytuacji i nie można przejść obok nich obojętnie, tym bardziej, ze wiemy, iż szczepionek w tej chwili jeszcze nie mamy zbyt dużo" - podkreślił.

 

Autor: Daria Kania

 


Zainteresował temat?

0

4


Komentarze (61)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Bestia ze wschodu ~Bestia ze wschodu (Gość)04.01.2021 19:57

Nadciąga Bestia ze Wschodu żeby powstrzymać szczepienia. Kto ma rozum ten zrozumie. Apokalipsa św. Jana się kłania.

02


gość_g ~gość_g (Gość)02.01.2021 18:14

Musialo by mnie dobrze pogrzac zeby sie zaszczepić.Ciekawe kiedy pierwsze zgony i powiklania??

1511


tylko PIS ~tylko PIS (Gość)04.01.2021 19:25

PIS zwycięży pandemie, pkona ją i cała Europa i świat zobaczą jak PIS wychodzi zwycięsko.

01


anty PIS ~anty PIS (Gość)04.01.2021 07:04

Nie dajcie sie nabrac na te wyszczepiania "artystow" bo to jest to o czym mowil Pinkas - byly szef sanepidu czyli "wytworzymy mentalne zapotrzebowanie na szczepionki przeciw covID19"... Zwykly marketing i stworzenie zapotrzebowania na cos czego nie potrzebujemy dopoki nie zostana zakonczone testy kliniczne (2022 rok) i dopoki Phizer nie wezmie odpowiedzialnosci za swoja szczepionke!!!
To nie jest genialna tylko prostacka socjotechnika na miarę "naszych elit"i społeczeństwa . A pani Janda po prostu poszĺa po rozum do głowy i zrozumiała że PO i iPis to jedno tylko że PiS tym razem gra rolę rozdającego i trzeba się uniżyć. . I złożyć ipinokiowi i Kaczafiemu chołd uniżoności odgrywając rolę walczącej o "życiodajną"szczepionkę . Inni celebryci też poczuli skąd wieje wiatr historii, tylko nie biorą pod uwagę źe wiatry są zawsze zmienne a chorągiewki często się wywala.

62


gość_gosc ~gość_gosc (Gość)02.01.2021 20:11

Ciekawe dlaczego różni celebryci i aktorzy wyszli przed szereg i cichcem się szczepia? Przecież to głównie ludzie starzy, nie chcieli się szczepic w grupie 1 razem z seniorami, ciekawe dlaczego?

93


gość 5 ~gość 5 (Gość)04.01.2021 14:52

A jak to chcecie zrobić jak następna grupa czyli 1 nie ma możliwości się zapisać. Co znowu na zaproszenia, czy po znajomości czy łapówkach?

30


terror ~terror (Gość)04.01.2021 07:02

Ludzie, terror zaplanowany na okres do końca grudnia 2023r. Po tym czasie wróci normalne życie dla tych, którzy odmówili eksperymentalnej terapii genetycznej pozostali będą zmagać się ze skutkami zastrzyka aż do końca ich życia bez pomocy od kogokolwiek bo takie eksperymenty na Polakach zaplanował producent szczepionki i Morawiecki. Polacy, bądźmy mądrzy przed szkodą. Ta zaraza zjadła sezonową grypę, wiosenną i jesienną to ludzi zostawi w spokoju. Mamy jedno zdrowie i życie i nie dajmy jego do wielkich łap koncernów i Morawieckiego wbrew Konstytucji Polskiej chroniącej nas przed eksperymentami medycznymi na naszych ciałach bez naszej Polaków zgody.

43


gość_g ~gość_g (Gość)04.01.2021 08:26

Szału idzie dostać.Co minuta w tv słowo "szczepionka".No przecież naprawde nie ma innych problemów/tematów..

41


gość_g ~gość_g (Gość)04.01.2021 06:36

Ale beka z tymi szczepionkami.Mialy byc transportowane w temp.-70st.C.Patrze w tv a tu jedzie zwykla chlodnia jak do miesa gdzie max temp jaką mozna osiagnac to z jakies -25 st.C.No jaja normalnie...

61


Marlenka123 ~Marlenka123 (Gość)02.01.2021 08:29

Widziałam na internecie kilka filmików , gdzie podawali komuś szczepionkę z wciśniętym tłoczkiem - ewidentnie była to ustawka i pokazówka, ale fajnie jakby portal zrobił research - podobno podaje się 0,3ml szczepionki, więc jest to chyba mała ilość i być może stąd takie rozbieżności, błędy i efekty na filmach

96


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat