Dwieście lat, pani Stanisławo!

ePiotrkowRegion Środa, 15 maja 20191 3874
Setne urodziny świętowała 8 maja Stanisława Krzaczyńska z Miłakowa (gmina Wola Krzysztoporska). Gratulacje i życzenia z tej okazji złożyli stulatce m.in. wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek, pracownicy USC, przedstawiciele KRUS, sołtys Miłakowa i oczywiście licznie zgromadzona rodzina.

Ładuję galerię...

Pani Stanisława w towarzystwie dzieci, wnuków i prawnuków przywitała gości olbrzymim tortem i uśmiechem na twarzy. Kwiaty, życzenia i upominki przekazał jubilatce wójt gminy Roman Drozdek. – Dziś kłaniają się przed Panią wszystkie urzędy i mieszkańcy całej gminy Wola Krzysztoporska, której jestem przedstawicielem – mówił wójt, składając życzenia jubilatce, do których przyłączyli się przedstawiciele USC, KRUS i sołtys Miłakowa Tadeusz Zimowski. A tuż po nich przyszedł czas na rozmowy i wspomnienia. A było co wspominać. Najchętniej oczywiście lata młodości – choć w przypadku pani Stanisławy – były niełatwe. Pani Stanisława, jako młoda dziewczyna w 1938 r. wyjechała do Francji (gdzie pracował jej ojciec). Po wybuchu II wojny światowej i wkroczeniu Niemców do Francji właśnie stamtąd transportem wywieziona została na roboty przymusowe do Austrii. Tam spędziła kilka lat. I choć praca była ciężka, swojego „bauera” wspomina dobrze.

 

Po powrocie do kraju w 1945 zaczęło się trudne, powojenne życie i ciężka praca na roli. Pojawiła się rodzina – pięcioro własnych dzieci i troje wychowywanych po zmarłej siostrze. A potem przyszły wnuki – 4 własnych i 5 „tych po siostrze” – jak śmieją się sami zainteresowani - i prawnuki - 9 własnych i 9 „po siostrze”.

 
Pani Stanisława, mimo skończonych 100 lat, cieszy się dobrym zdrowiem, jest pogodna i uśmiechnięta.

 

 

 

(materiały: UG Wola Krzysztoporska) 


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (1)

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
gość ~gość (Gość)15.05.2019 08:16

Pani Stasiu doprowadz ZUS do ruiny

101


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat