Dwie nowe karetki dla piotrkowskiego szpitala

ePiotrkow Środa, 12 sierpnia 202024 5279
Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim wzbogacił się o dwa nowe ambulanse. To dzięki głosom, jakie mieszkańcy naszego regionu oddali w minionej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego. Samorząd województwa przeznaczył na zakup pojazdów pół miliona złotych.

Ładuję galerię...

Otrzymanie wsparcia jest dużym sukcesem pracowników szpitala, ale również mieszkańców regionu, którzy tak licznie wsparli ten projekt. - Budżet Obywatelski "Łódzkie na Plus" to działanie, które skutecznie trafia w potrzeby mieszkańców, bo to oni decydują, jakie zadania będziemy realizować. Niewiele jest osób, które w swoim życiu ani razu nie skorzystałyby z pomocy medycznej. Oby działo się to jak najrzadziej, ale jeśli taka sytuacja będzie miała miejsce, to dobrze, byśmy byli leczeni w komfortowych warunkach. To, że te karetki trafiają do Piotrkowa świadczy o tym, że tutejsze społeczeństwo ma jasną świadomość tego, jakie potrzeby trzeba zabezpieczyć na ziemi piotrkowskiej - mówił Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego.

 

O to, by karetki trafiły do szpitala przy Rakowskiej zabiegał między innymi Mariusz Staszek, wiceprzewodniczący piotrkowskiej Rady Miasta. - Ostatnie 5,5 roku spędziłem w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim w Piotrkowie Trybunalskim i jego losy są dla mnie bardzo ważne. To już trzeci projekt, który wspólnymi siłami udało nam się zrealizować. Wcześniej wykonaliśmy Szpitalny Zielony Park Rehabilitacyjny i wprowadziliśmy tzw. e-bilet. Karetki pomogą tak pacjentom, jak i pracownikom szpitala. 


A o tym, w jaki sposób najnowsze ambulanse dzięki Budżetowi Obywatelskiemu Województwa Łódzkiego trafiły do wojewódzkiego szpitala opowiedział nam Bartłomiej Kaźmierczak, rzecznik prasowy inwestycji: - Udało się zebrać 11 167 podpisów, a nasz projekt z dużą przewagą zajął pierwsze miejsce. Tym samym mamy dwie nowe karetki typu "C". To pojazdy najbardziej zaawansowane technologicznie, takie "jeżdżące OIOM-y". Miejmy nadzieję, że nie będą musiały zbyt często wyjeżdżać, ale jeśli już tak się stanie, to na pewno pacjent zostanie objęty profesjonalną opieką. Te pojazdy to renault master wyprodukowane w 2020 roku.


Samodzielny Szpital Wojewódzki w Piotrkowie do pieniędzy z województwa dołożył z własnej kasy ponad 190 tys. zł. Pojazdy, które będą odtąd służyć pacjentom z regionu piotrkowskiego, mają pełnić rolę transportową. Na ulice wyjadą wówczas, gdy zostaną kompleksowo wyposażone.


Zainteresował temat?

5

3


Komentarze (24)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Mordoklejka ~Mordoklejka (Gość)14.08.2020 12:42

No karetki nowe ale i tak jak widać wieczny brak, bo właśnie nieprzytomna młoda dziewczyna która upadła na schodach czekała na przyjazd karetki godzinę czasu na próchnika. Także nie pomogą i święcenia w przypadku ch.... rządzenia. Temu szpitalowi i błogosławieństwo samego Papieża nie pomoże.

30


propaganda sukcesu ~propaganda sukcesu (Gość)13.08.2020 09:57

Przypominają mi się dawne czasy, tyle że te nowe koniecznie z księdzem.

33


Andrzej1 ~Andrzej1 (Gość)13.08.2020 22:28

Bez szamana nie pojadą?

12


wera ~wera (Gość)13.08.2020 07:37

Ksiądz jest w szpitalu na etacie,więc robi to za co mu płacą.Chora służba zdrowia.

23


czy? ~czy? (Gość)13.08.2020 15:05

Czy dla ateistów i wyznawców innych religii są odrębne karetki, czy muszą jechać w tych poświęconych?

32


gość ~gość (Gość)13.08.2020 14:07

A co z drógim szpitalem ktory był pierwszy

20


gość ~gość (Gość)13.08.2020 08:45

Najlepsze jest to, że one już z miesiąc stoją i czekały na tą uroczystość żeby oddać do użytku...

60


cynik ~cynik (Gość)13.08.2020 08:27

Ale ładny....A i ksiądz "przystojny"....

12


gość ~gość (Gość)12.08.2020 15:36

To jest nienormalne by z budżetu,, obywatelskiego,, szły pieniądze na takie inwestycje.

112


gość ~gość (Gość)12.08.2020 18:26

Po co ten ksiądz???

84


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat