Dwie kobiety podbiją Bałkany na motocyklach

ePiotrkow Środa, 25 lipca 20120 2714
„Bałkany po raz pierwszy” to wyprawa motocyklowa dwóch młodych posiadaczek kategorii „A”, które chcą urzeczywistniać swoje marzenia o podróżowaniu w nieznane. Pomysłodawczynią wyprawy jest Asia Jankowska ze Złotoryi, która w tym roku zdała maturę. Z kolei piotrkowianka Ewa Pawlikowska (25l.) postanowiła do niej dołączyć - W końcu...co dwie głowy to nie jedna! - mówią dziewczyny.

W trasę wyruszają pod koniec sierpnia. Co skłoniło młode podróżniczki do dalekiej wyprawy w nieznane? - Radość z każdego kolejnego kilometra pokonanego na dwóch kołach, poznawanie różnych, nieznanych jeszcze zakątków świata, możliwość dzielenia swojej pasji a przy tym i wzajemne wsparcie w trudach podróży to główne cele naszej wyprawy. Żadnych restauracji, żadnych hoteli czy spa - namiot w zupełności wystarczy. To będzie po prostu fantastyczna przygoda – zaznaczają.

I dodają, że jako rodowite Polki nie przywiązujemy uwagi do nieskazitelnej nawierzchni dróg. - Od jakości drogi, wolimy jakość widoków i wrażeń, jakie mogą zaoferować pomniejsze i nie tak ruchliwe trasy – autostrady.

Przygotowania trwają. - Początkowo nasza podróż na Bałkany miała być wyzwaniem. Z czasem jednak pojawiła się ochota, aby zrobić coś jeszcze. Bośnia i Hercegowina. Miejsce, które jest w naszych planach. Również miejsce o burzliwej historii, z wieloma konfliktami. A konflikty zawsze niosą ze sobą straty, zawsze mają swoje ofiary. Czasami są to te najbardziej niewinne i najbardziej bezbronne-dzieci. Dzieci, które w wyniku wojny straciły swoich rodziców, swoje rodziny, swoje domy. I to właśnie z myślą o nich powstało „The Mother's Village”. Społeczność, która stworzyła im szansę na resztkę normalnego dzieciństwa. Osada nadal działa i nadal pomaga. I nadal potrzebuje wsparcia innych. A nasz pomysł? Przekazanie pluszaków tamtejszym dzieciakom – mówią dziewczyny.

Więcej o podróży „Bałkany po raz pierwszy” TUTAJ


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat