Dwa złote medale w Janowie Lubelskim

Strefa FM Poniedziałek, 28 października 20134
To był niezwykle udany weekend dla przedstawicieli sportów walki w Piotrkowie. Trzy medale (w tym dwa złote) wywalczyli zapaśnicy AKS Piotrków w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, które odbyły się w Janowie Lubelskim.

Złote medale zdobyli: Krzysztof Jończyk (55 kg) i Edgar Melkumov (66 kg). Jończyk w decydującej o zwycięstwie walce pokonał Michała Kostrubca (Agros Zamość), a Melkumov okazał się lepszy od Jakuba Serkowskiego (Cartusia Kartuzy). Brązowy medal zdobył natomiast Kamil Dzitkowski w kategorii wagowej do 96 kilogramów. Blisko podium uplasowali się: Piotr Kępski (84 kg) i Dawid Pawlik (96 kg).

Drużynowo Atletyczny Klub Sportowy Piotrków zajął drugie miejsce przegrywając tylko z Olimpijczykiem Radom.