Dwa złote medale AKS-u w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski

AKS Piotrków Poniedziałek, 02 listopada 20203 2865
Michał Twardowski i Kacper Gajda zdobyli złote medale młodzieżowych mistrzostw Polski. Podczas turnieju w Poznaniu wystartowało łącznie pięciu zawodników Atletycznego Klubu Sportowego – wszyscy dotarli do strefy medalowej.

Ładuję galerię...

 

 

Dla obu zapaśników był to debiut w Mistrzostwach Polski młodzieżowców, czyli zawodach, w których mogą startować zawodnicy do lat 23. Michał Twardowski triumfował w kategorii 60, a Kacper Gajda - 67 kg. Oprócz nich piąte miejsca zajęli Bartosz Skóra i Łukasz Socha (obaj kat. 67 kg) oraz Artur Chojnacki (kat. 77 kg). To oznacza, że wszyscy piotrkowscy zapaśnicy, którzy w sobotę wystartowali w Poznaniu, dotarli do strefy medalowej.


Jesień jest dla piotrkowskiego klubu bardzo udana, ponieważ jego zawodnicy regularnie przywożą medale z imprez mistrzowskich w różnych kategoriach wiekowych. Te sukcesy cieszą tym bardziej, że obecna sytuacja nie sprzyja komfortowym przygotowaniom. - Jestem wdzięczny zawodnikom i trenerom za wytrwałość, a naszym sponsorom za niesłabnące zaangażowanie we wspieranie naszej młodzieży. To, jak pokonują kolejne stopnie zapaśniczego wtajemniczenia pokazuje, że wszystko w AKS zmierza w dobrym kierunku i o godnych następców Mateusza Bernatka czy Dawida Szkodzińskiego możemy być spokojni – mówi Marcin Cejnóg, prezes Atletycznego Klubu Sportowego.


W listopadzie najważniejsze zawody czekają najmłodszych zawodników Atletycznego Klubu Sportowego. Według kalendarza Polskiego Związku Zapaśniczego, mistrzostwa Polski młodzików zaplanowane są na 15 listopada w Kostrzynie, a młodziczek – 22 listopada w Chęcinach.


Zainteresował temat?

6

1


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

babcia ~babcia (Gość)03.11.2020 10:04

A jak stoi sekcja zapaśnicza w kategorii niemowlaków, ile zdobyła upragnionych medali w tak ciężkim czasie koronawirusa.

02


gość_pączus ~gość_pączus (Gość)02.11.2020 16:00

Brawo obu tak dalej dobry trener to podstawa pozdrawiam

10


ap ~ap (Gość)02.11.2020 12:54

Gratulacje. Zawsze byłem pełen podziwu dla sprawności ogólnej zapaśników. Powodzenia.

22


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat