Dwa śmigłowce Black Hawk wylądowały w Piotrkowie

Strefa FM Wtorek, 16 czerwca 202059 17563
Dwa wojskowe S-70i Black Hawk wylądowały we wtorek na płycie Aeroklubu Ziemi Piotrkowie.

Ładuję galerię...

To wielozadaniowe śmigłowce transportowe i wsparcia piechoty zbudowane przez Sikorsky Aircraft Corporation. Pojawienie się tych maszyn nad Piotrkowem wzbudziło zainteresowanie nie tylko pasjonatów lotnictwa, ale i mieszkańców miasta:


Siły Powietrzne dysponują czterema śmigłowcami S-70i Black Hawk. Zostały zakupione i odebrane w 2019 roku. 

 

Jak informują przedstawiciele Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej, żołnierze wykonują skoki z wykorzystaniem systemu noktowizyjnego. - To bardzo skomplikowane ćwiczenia mające na celu podnoszenie kwalifikacji naszego wojska oraz pilotów samolotów desantowych. Mamy nadzieję iż spotka się to ze zrozumieniem mieszkańców, których z góry mocno przepraszamy za uciążliwość - mówi Marcin Pampuch z AZP.


Zainteresował temat?

7

8


Komentarze (59)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Laufer ~Laufer (Gość)20.06.2020 02:21

Wygląda ,że przenieśli się z Rudnik k.Częstochowy, bo tutaj z kolei zrobiło się wreszcie cicho (po kilku tygodniach "szorowania po niebie" od rana do późnego wieczora!). Jedno jest absolutnie pewne - jeśli i tutaj latali BH, (wisieli tak wysoko ,że trudno powiedzieć co ujeżdżali???) ,to nie mniej głośno niż 8/17 posovieckiej proweniencji...

10


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)16.06.2020 17:19

Szanowny panie Pampuch. Dość szczegółowo wytłumaczył pan co robią nad Piotrkowem żołnierze, z nieodległego Glinnika (ok 25 km), w dzień i w nocy i jak podnoszą swoje wojskowe kwalifikacje. Jest to dla mnie zupełnie jasne. Apeluje pan o zrozumienie i cierpliwość mieszkańców Piotrkowa. Otóż i pan, ale i ja, również doskonale wiemy, że mieszkańcom Piotrkowa nie przeszkadzają skoczkowie spadochronowi, komercyjni, czy wojskowi, nawet z noktowizorami, którzy przemieszczają się w powietrzu bezgłośnie, no chyba że któryś z nich chce sobie głośno pokrzyczeć z emocji, co czasami słychać z góry, i jest to miłe. Problem dotyczy muzealnego sześćdziesięcioletniego eksponatu (podobno już dwóch), który z MOZOŁEM, dzień w dzień, przez siedem dni w tygodniu, jak "Łysek z pokładu Idy", wynosi z wielkim mozołem, po 18 skoczków spadochronowych, wydając przy tym odgłos niemieckiego Ju 87 Stukasa (bombowca), z czasów okupacji, nad Wieluniem, albo Sulejowem. Uważam że użytkownik i właściciel tego bombowca gra na nosie wszystkim służbom, policyjnym i sanitarnym w Piotrkowie i pewnie w kraju, mając w życi obecne obostrzenia sanitarne, obowiązujące w związku z pandemią COVIT19. Panowie, komendancie policji i dyrektorze Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, w Piotrkowie, weźcie koce, połóżcie się na nich na plecach i policzcie ilu skoczków wypluwa z siebie za każdym razem skywan. Radosnego oglądania i liczenia.

286


Bombowiec? ~Bombowiec? (Gość)17.06.2020 17:12

Wyprowadźcie się do Warszawy na Okęcie. Tam co kilka minut i w dzień i w nocy startują i lądują samoloty pasażerskie. I jakoś ludziom to nie przeszkadza. W Piotrkowie taki jeden zawsze pierwszy w radiowym MAGLU pan R.P. widział i słyszał z ul Starowarszawskiej bombowca mimo, że tak daleko jest od lotniska to jego zdaniem dzieci nie mogły spać taki był hałas. Tyle tylko, że pan R.P. nie ma dzieci i wszystko mu przeszkadza.

25


gość ~gość (Gość)17.06.2020 08:30

Nad moim domem lata że możnaby było zestrzelić go z procy,nie można otworzyć okien bo nie słyszy się telewizora ani nie można porozmawiać mam działkę na której nie można spokojnie odpoczywać.Halasuje nie tylko ten że skoczkami ale są i małe bardzo głośne

77


wols ~wols (Gość)17.06.2020 09:48

Wie ktoś co to za złom, przez całe dni tak hałasuje nam nad miastem, czy jest to ten sławetny z poprzednich lat „Pierdzioch” z demobilu, czy inny wynalazek , na ucho „chodzi” akby z lekka ciszej.

32


dyzio ~dyzio (Gość)17.06.2020 07:08

Przyleciały daw a wszystkich jest aż cztery ................ o rany

31


Leonard ~Leonard (Gość)16.06.2020 21:38

A wycie motocykli Wam nie przeszkadza?

123


gość ~gość (Gość)17.06.2020 09:29

Do tego służy lotnisko, żeby łądować. Co w tym szczególnego. Kiedy AN-25?

54


gość ~gość (Gość)16.06.2020 13:30

Rok 1981 i IV Śmigłowcowe Mistrzostwa Świata. Działo się na lotnisku, nad miastem i w okolicy.

223


mmm ~mmm (Gość)16.06.2020 17:48

Dlatego buczek buczał o godz. 1 w nocy i nie można było spać,przeprosiny niech sobie zabiorą. O co chodzi z tym, Sikorsky Aircraft Corporation???

218


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat