Dwa razy zatrzymali pijanego kierowcę

PolicjaTomaszów Poniedziałek, 07 września 202011 10251
W miniony weekend świadkowie dwukrotnie ujęli 43-latka, który mając cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, prowadził samochód i quada w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna będzie musiał liczyć się z poważnymi konsekwencjami swojego bezmyślnego zachowania. Grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.
fot. pixabay.com / miguelrd68

Pierwsze zgłoszenie dyżurny tomaszowskiej jednostki otrzymał w sobotę (5 września). Kobieta zgłaszająca interwencję przekazała, że jechała za osobowym fiatem, którego kierujący wykonywał niebezpieczne manewry na drodze. Na zmianę przyspieszał i zwalniał. Gdy zatrzymał pojazd na drodze w miejscowości Wiaderno i wysiadł, zgłaszająca podbiegła do fiata i ze stacyjki wyjęła kluczyki. W ten sposób uniemożliwiła mu kontynuację podróży. Kierowca fiata próbował uciec, lecz zgłaszająca szła za mężczyzną do czasu przyjazdu policyjnego patrolu. Mundurowi z tomaszowskiej drogówki podjęli interwencję i przebadali 43-latka alkomatem. Miał w organizmie ponad 2,3 promila alkoholu. Dodatkowo mundurowi ustalili, iż miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

 

W niedzielę (6 września) wieczorem, dyżurny otrzymał kolejne zgłoszenie z treści którego wynikało, że kierujący quadem mógł być nietrzeźwy. Zgłaszający mężczyzna jadąc przez Wiaderno zwrócił uwagę na quada, którego tor jazdy mógł wskazywać na nietrzeźwość kierującego nim mężczyzny. Świadek minął quada, zawrócił za nim i nie tracąc go z pola widzenia jechał, aż ten zatrzymał się przed sklepem. Wtedy zgłaszający wysiadł z pojazdu i odebrał kluczyki kierującemu quadem, by ten nie stwarzał już zagrożenia na drodze. Policjanci ruchu drogowego, którzy dotarli na miejsce interwencji ustalili, iż to ten sam 43-latek, którego dzień wcześniej ujęła inna osoba. Tym razem miał on w organizmie ponad 2,4 promila alkoholu. Dodatkowo czterokołowiec, którym kierował, nie miał tablicy rejestracyjnej i nie był dopuszczony do ruchu po drogach publicznych. 

 

Za oba czyny nieodpowiedzialny 43-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)11.09.2020 15:46

Halo halo nie można karać dwa razy za to samo w jeden dzień

00


gość ~gość (Gość)07.09.2020 15:07

Moze myślał że juz jest trzeźwy.Ja widze po sobie że niby jestem normalna a potrafie 3 promile wydmuchac.a normalnie chodzę i gadam.

25


siostroBasen ~siostroBasen (Gość)07.09.2020 14:08

Ja czegoś nie rozumiem. Pijany kierowca może ranić lub zabić inną osobę. Kierownica w rękach pijanego kierowcy jest jak broń i co? I policja wypuszcza potencjalnego mordercę raz i wypuszcza go drugi raz. Pytam się dlaczego? A właściwie "po co?" Że do trzech razy sztuka? Że będą go wypuszczali aż do skutku? W nagrodę, że nikogo nie zabił? A może po to, aby wreszcie kogoś zabił? To nie jest organizm państwowy, to jakaś Świrolandia!

190


gość ~gość (Gość)07.09.2020 22:26

A zamknęli go czy czekają aż za trzecim razem kogoś zabije. Co za patalogiczne prawo

30


gość ~gość (Gość)07.09.2020 14:09

A dzisiaj będzie jechał do sklepu motocyklem a jutro rowerem?...ha ha,ha ha.....

100


gość ~gość (Gość)07.09.2020 14:07

A no co zrobić jak suszy.

25


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat