Dwa nowe przystanki i zmiany w rozkładzie jazdy MZK

Tydzień Trybunalski Utworzono: Sobota, 13 stycznia 201826 13413
Dwa nowe przystanki komunikacji miejskiej pojawiły się na terenie Piotrkowa Trybunalskiego, dzięki temu autobusy MZK wreszcie dotrą do południowo-zachodniej części miasta, czyli do piotrkowian, którzy mieszkają przy ul. Energetyków, Dmowskiego, Malinowej czy Nałkowskiej.

O objęcie zasięgiem komunikacji miejskiej tej części miasta piotrkowianie zabiegali od lat. Już w 2013 roku mieszkańcy ulic: Malinowa, Świerkowa, Energetyków, także ci z pobliskich ogródków działkowych (Marii Konopnickiej przy Kasztanowej i Stokrotka przy Belzackiej) wysyłali w tej sprawie pisma do prezydenta miasta. Sprawa dotyczy kilkuset rodzin, a za rozwiązaniem problemu lobbował radny Jan Dziemdziora.

 

Mieszkańcy swoje musieli odczekać. Dopiero podczas ostatniej w 2017 roku sesji Rady Miasta przegłosowano uchwałę w sprawie liczby przystanków komunikacji na terenie miasta. Przybyły dwa: jeden przy trasie NS (przy ul. Energetyków), drugi przy Dmowskiego/Nałkowskiej. Od 6 stycznia dojeżdża tam linia nr 5, czego dowiedzieliśmy się ze strony internetowej Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. - Od 6 stycznia 2018 roku wprowadzamy niewielką zmianę w trasie przejazdu linii nr 5 – czytamy. - Niektórymi kursami - oznaczonymi literką C linia ta będzie jechać przez Aleje Sikorskiego, przedłużeniem Alei Concordii i Dmowskiego. Autobusy jadące w kierunku Wroniej, po odjeździe z przystanku Kostromska/Belzacka, pojadą w prawo Alejami Sikorskiego, następnie na światłach w lewo przedłużeniem Alei Concordii do Dmowskiego, potem w prawo w Żelazną i dalej bez zmian. Autobusy jadące w kierunku bazy MZK/szpitala, od przystanku Dmowskiego/Poprzeczna pojadą ulicą Dmowskiego do przedłużenia Alei Concordii, następnie w prawo do Alei Sikorskiego i w lewo w Kostromską. Dalsza trasa bez zmian. Oba kierunki jazdy obowiązywać będą przystanki znajdujące się na trasie przejazdu.

 

Radnego Jana Dziemdziorę zmiany nie do końca satysfakcjonują. - Obawiam się, że ta modyfikacja linii nr 5 entuzjazmu u mieszkańców nie wywołała, tym bardziej, że przewidywane jest tylko pięć kursów – komentuje. - W mojej ocenie jest to pierwszy krok do objęcia komunikacją miejską południowo-zachodniej części miasta. Wprawdzie jest koncepcja zbudowania pętli autobusowej przy ulicy Agrestowej w pobliżu skrzyżowania z ul. Energetyków, ale to wymaga dalszych prac organizatorskich.

 


Zainteresował temat?

4

2


Komentarze (26)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)14.01.2018 22:52

Sądzę ze pentla powinna byc na koncu malinowej a nie kolo agrestowej

10


piu ~piu (Gość)14.01.2018 13:15

Na Energetyków mieszka Jan Dz. Czas na nowo pasać krówki w Miejscowości Praca!

03


~PT ~~PT (Gość)14.01.2018 12:04

Powinno być.:
Dwa nowe przystanki i zmiany w rozkładzie jazdy MZK JEDNEJ linii.

20


policzmy ~policzmy (Gość)13.01.2018 12:20

czy lepiej jeździć komunikacją miejską czy posiadać własny samochód ? To trzeba policzyć. Powiedzmy, że posiadamy samochód warty 10 tys.zł. Jego roczna utrata wartości to powiedzmy tylko 10% czyli 1000.zł. Koszty napraw rocznie powiedzmy tylko 500 zł, jeździmy miesięcznie 600km (czyli dziennie 20km) to przy spalaniu 6l/100km daje to 36 litrów benzyny po 4,70 zł to paliwo rocznie 4,70*36*12= 2030 zł, Ubezpieczenie OC rocznie jakieś 800 zł. Daje to w sumie 4330 zł. Można za to kupić 1986 biletów jednorazowych lub 58 biletów miesięcznych. A teraz każdy niech się sam zastanowi czy potrzebny mu samochód ?

101


gość ~gość (Gość)13.01.2018 08:33

A kiedy wkoncu doczekamy się my biedni emeryci mzk na działki od piomy jak to kiedyś jeździła a nie wy tylko dbacie o tych najbogatszych szok

91


wlodziooo ~wlodziooo (Gość)13.01.2018 20:38

niech dadzą linie darmową przez cały Piotrków to będzie bardzo dobrze mij smogu

30


gość ~gość (Gość)13.01.2018 17:29

Czy wreszcie ktoś uruchomi linię łączącą bezpośrednio trasą w-z zachodnią i wschodnią część miasta, czy zawsze już dworzec będzie obowiązkowym przystankiem każdej emzetki i minibusa?

50


pieszy ~pieszy (Gość)13.01.2018 15:03

A co z mzkami do magazynów na ul. logistyczną i z magazynami w Woli bykowskiej?? Przecież tam również dojeżdżają ludzie z Piotrkowa...

100


xyzc ~xyzc (Gość)13.01.2018 14:18

Całe miasto można skomunikować maksymalnie pięcioma liniami autobusowymi, wykorzystując wydajnie zasób taboru i zatrudnionych w MZK pracowników.
Zarówno MZK jak i inne państwowe spółki w mieście słuzą do ,,dawania pracy swoim" i jeśli taki sposób prowadzenia przedsiębiorstw sie nie zmieni, to w następnym wieku cały Piotków będzie można przeorać i zasiać żyto.

72


wojciech ~wojciech (Gość)13.01.2018 10:19

a kiedy darmowa komunikacja miejska wzorem Tomaszowa ? Spowodowałoby to znaczne ograniczenie liczby samochodów w mieście.

142


reklama

Społeczność

Użytkowniku Adblocka!

To dzięki reklamom jesteśmy w stanie dostarczać Ci wiadomości z Piotrkowa i okolic oraz rozwijać nasz portal. Nasze reklamy nie są inwazyjne, nie stosujemy wyskakujących okien i nie zasłaniamy nimi treści, prezentujemy maksymalnie 4 reklamy na stronę.

Prosimy, wyłącz adblocka, dodając serwis ePiotrkow.pl do wyjštków wtyczki AdBlock, a następnie odśwież stronę.

Dodaj stronę do wyjątków

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat