Dwa nowe dworce powstaną w gminie Gorzkowice

Strefa FMRegion Piątek, 10 lipca 202031 4875
W gminie Gorzkowice będą dwa nowe dworce kolejowe. Pierwszy znajdzie się w samych Gorzkowicach, po przeciwnej stronie wobec obecnego budynku dworca, drugi powstanie w Wilkoszewicach.

Ładuję galerię...

W czwartek oficjalnie przekazano wykonawcy teren pod budowę nowego obiektu. - Będzie nowy dworzec, z piękną wieżą zegarową, która będzie pokazywać punktualność kolei. Będą miejsca parkingowe, stojaki na rowery, biletomaty i miejsce na obsługę podróżnych - mówi Krzysztof Mamiński, prezes Zarządu Polskich Kolei Państwowych S.A.

 

Jak podkreślał Andrzej Bittel, sekretarz stanu, pełnomocnik rządu ds. przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu, dworzec to wizytówka kolei. - Najpierw przychodzi się na dworzec, a potem z peronu wsiada się do pociągu. Dzięki inwestycjom we wszystkie te elementy, możemy budować lepszą ofertę dla pasażerów - mówił A. Bittel.

 

Co istotne, budynek starego dworca stanie się własnością gminy. Są już wstępne plany dotyczące adaptacji tego obiektu. - Chcemy, aby powstała tam izba pamięci, która już wcześniej istniała w Gorzkowicach. To zbiory prywatnego mieszkańca. Niestety sytuacja lokalowa zmusiła nas do wyprowadzenia tej izby z budynku Gminnego Ośrodka Kultury. Jakie byłoby inne przeznaczenie? Na pewno będziemy to konsultować z mieszkańcami - wyjaśniał wójt gminy Alojzy Włodarczyk.

 

Budowa dworca w Gorzkowicach ma potrwać około 33 tygodni, a koszt tej inwestycji to blisko 4 miliony złotych.


Zainteresował temat?

4

1


Komentarze (31)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

adriankm ~adriankm (Gość)10.07.2020 23:01

Społeczeństwo stało się zbyt wygodne i mimo to, że pociąg jedzie na trasie Gorzkowice - Piotrków dwukrotnie krócej (a czasem nawet trzykrotnie) niż samochód, to i tak samochodu nie zostawią na wygodnym parkingu, tylko będą się cisnąć w korkach jeden za drugim, a pociągi również są coraz wygodniejsze. Powinniśmy to mieć na uwadze, że pociąg staje się... wygodną alternatywą. Nie trzeba prowadzić wtedy samochodu, jak się jest zmęczonym, można coś zjeść, wyspać się w drodze do pracy czy szkoły. Co prawda, nie wszyscy pracują, czy uczą się w centrum Piotrkowa, ale takich jest większość, którym niewiele potrzeba, aby dotrzeć do miejsca docelowego. Dlatego też powstają takie małe, niedrogie w utrzymaniu dworce. Owszem, można było wyremontować, ale myślę, że tamten stary dworzec będzie w sensowny sposób zagospodarowany.

61


Jerzy007 ~Jerzy007 (Gość)10.07.2020 17:30

Budowa dworca trwa 33 tygodnie, a remont 200 m ulicy w Piotrkowie ponad rok! Coś mi tu nie pasuje. Może to 33 miesiące? Albo 33 lata?

21


gość ~gość (Gość)11.07.2020 10:18

UE dała kasę to się buduje! W dużych miejscowościach nawet przejścia podziemne i wiadukty a na prowincji aby tylko pokazać, że coś jest zrobione! W Piotrkowie nawet nie zrobili przejść podziemnych dlaczego? O wiaduktach na Rolniczej i Roosevelta nawet nie wspominam! Polska B a może nawet C!!!

10


gość ~gość (Gość)11.07.2020 09:35

Mam rodzinę w Gorzkowicach.

32


gość ~gość (Gość)10.07.2020 09:23

Tam jest potrzebny wiadukt kolejowy i przejazd pod torami, a nie dworzec. Niewiele osób jeździ pociągami z Gorzkowic, za to samochodami setki i przy zamkniętym na 15minut przejeździe tworzą się korki na kilometr.

96


nonono ~nonono (Gość)11.07.2020 04:54

Na zdjęciach tylko ci co przemawiają, czy był ktoś był poza nimi i fotografem?

31


powiernik powiernikranga10.07.2020 19:28

PO CO TO SHOW? macie kasę w budżecie, zróbcie plan, remontujcie, budujcie, oddajcie do użytku, poinformujcie społeczeństwo przed i po w internecie. To wystarczy. Po co ściągać 10 osób, które w tym samym mogą robić swoje w swoim miejscu pracy? droga polityka i tanie show dla mas. Nic się nie zmieni jeśli będziemy się z tym zgadzać, niezależnie od partii rządzącej.

50


historyk ~historyk (Gość)10.07.2020 17:27

tak to jest jak nie zorientowani w temacie chcą zastępować samorządy lokalne

20


gość ~gość (Gość)10.07.2020 17:05

Fajnie, tylko jeszcze połączenia autobusowe lub minibusowe z innymi miejscowościami by się przydały. Przyjedz pociągiem do Gorzkowic, a pozniej p?ęta palec

20


gość ~gość (Gość)10.07.2020 16:56

To może trzeba było jeszcze dodać, że pieniądze na ten cel wykłada nie PKP, nie rząd ale "wyimaginowana" wspólnota. Tak naprawdę pies z kulawą nogą nie zainteresowałby się tymi dworcami. Ale jest to dotacja celowa, którą trzeba wydać na konkretne inwestycje w kolej. W przypadku nie wykorzystania musielibyśmy ją zwrócić.

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat