Dwa kilogramy narkotyków i cztery osoby zatrzymane

PolicjaBełchatów Poniedziałek, 21 stycznia 20193 8397
Blisko 2 kilogramy narkotyków przechwyciła bełchatowska policja. Funkcjonariusze zatrzymali 4 osoby związane z narkotykowym procederem. Oprócz tego kryminalni zabezpieczyli też większą ilość gotówki mogącej pochodzić z przestępstwa.

Ładuję galerię...

Bełchatowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej wpadli na trop kilku osób, które mogły posiadać i rozprowadzać środki odurzające i substancje psychotropowe na terenie powiatu bełchatowskiego. Przypuszczenia kryminalnych potwierdziły się 15 stycznia. - Podczas drobiazgowo zaplanowanych działań stróże prawa w różnych miejscach zatrzymali 4 osoby w wieku od 25 do 40 lat związane z przestępczością narkotykową – informuje oficer prasowy komendy w Bełchatowie. - Policjanci przejęli środki odurzające, substancje psychotropowe i psychoaktywne, łącznie blisko 2 kilogramy. Narkotyki były ukryte w różnych miejscach. W pomieszczeniu gospodarczym zajmowanym przez jednego z zatrzymanych policjanci znaleźli znaczną ilość gotówki, która mogła pochodzić z przestępczego procederu. Funkcjonariusze zabezpieczyli też wagi elektroniczne, młynek do mielenia suszu roślinnego i woreczki foliowe. W działaniach prowadzonych jednocześnie w kilku miejscach na terenie powiatu bełchatowskiego, kryminalni byli wspomagani przez policjantów z Zelowa i policyjne psy.

 

Zarzuty dostały cztery osoby. Trzech mężczyzn odpowie za posiadanie narkotyków, za co grozi kara do 3 lat więzienia. 35-latek dodatkowo usłyszał zarzut udzielania narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. 18 stycznia na wniosek śledczych i prokuratora sąd aresztował 35-letniego mieszkańca Bełchatowa, który usłyszał zarzuty handlu i posiadania narkotyków. Grozi za to kara nawet 10 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)22.01.2019 11:58

Co jakiś czas POlicja łapie drobne płotki a grube ryby ciągle są bezkarne.

10


majkel ~majkel (Gość)21.01.2019 16:08

bo jak uczciwie nie zarobie to uczciwie ukradne

40


gość ~gość (Gość)21.01.2019 10:26

35 lat chłop i takie zajęcie na życie?? Ulice sprzątać jak się nudzi

75


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat