Dwa dni, dwa zatrzymania, po dwa promile

Policja KMP Piotrków Wtorek, 14 września 20210 1973
Interwencja policjantów oraz obywatelskie zatrzymanie pozwoliły na wyeliminowanie z ruchu dwóch osób, które kierowały „na podwójnym gazie”. Wkrótce obie usłyszą zarzuty. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.
fot.: KMP Piotrków

W niedzielę (12 września), dyżurny piotrkowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o potencjalnie nietrzeźwym kierującym. Kierowca skody poruszał się ulicami miasta, a następnie zatrzymał swój pojazd na jednym z osiedlowych parkingów. Policjanci, którzy pojawili się na miejscu, ustalili, że zgłaszający jechał za skodą, mając podejrzenie, że prowadzący ją mężczyzna, może być nietrzeźwy. Na wspomnianym parkingu, aby udaremnić dalszą jazdę, zabrał 58-latkowi kluczyki. Okazało się, że zatrzymany ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Piotrkowianin nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami. 

 

Z kolei w poniedziałek (13 września) około 1.00, patrolujący ulice Piotrkowa policjanci, zauważyli mitsubishi, którego tor jazdy wskazywał, że kierujący może być pod wpływem alkoholu. Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli. Od kierującej od razu wyczuli silną woń alkoholu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że 37-latka miała ponad 2 promile. Okazało się również, że pojazd którym się poruszała, nie posiadał aktualnych badań technicznych. 

 

Policjanci apelują, aby w przypadku podejrzenia, że mamy do czynienia z nietrzeźwym kierowcą, reagować. Należy wówczas niezwłocznie zadzwonić na numer alarmowy 112. Pamiętajmy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości to śmiertelne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego i może doprowadzić do nieodwracalnej w skutkach tragedii.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat