Duży sukces pływaków UKS Delfin

Wtorek, 27 września 20165
Piotrkowskie delfinki przywiozły dziewięć medali z zawodów o Puchar Rosomaka w Siemianowicach Śląskich.

Najbardziej cieszy start dziewczyn w sztafecie 4x50m stylem zmiennym. Nasze zawodniczki nie miały sobie równych w tej konkurencji, i w kategorii wiekowej 12-13 lat wywalczyły złoty medal uzyskując czas 2:19.32. Sztafeta płynęła w składzie : Wiktoria Guść, Maja Gudź, Wiktoria Kowalska i Julia Smejda.

W startach indywidualnych dobrą passę zapoczątkowały dziewczyny w konkurencji 50 m stylem klasycznym. Wiktoria Kowalska zdobyła złoty krążek, Maja Gudź srebrny. Obie zawodniczki znacznie poprawiły swoje rekordy życiowe. Dziewczyny dołożyły jeszcze po jednym medalu. Maja wywalczyła srebrny medal w konkurencji 100 m stylem klasycznym, Wiktoria brązowy na 50m stylem motylkowym.

Bezkonkurencyjna w Siemianowicach była Wiktoria Guść, która zdobyła cztery złote medale – 100m stylem dowolnym, 200m zmiennym, 100m klasycznym i 50m dowolnym. Konkurencja 200m stylem zmiennym była głównym wyścigiem zawodów, w którym rywalizowano nie tylko o medal ale także o Puchar Rosomaka.

W klasyfikacji generalnej za dwa starty wg punktacji Fina Wiktoria Guść została najlepszą zawodniczką w kategorii wiekowej 12 lat, Wiktoria Kowalska zajęła piąte miejsce a Maja Gudź siódme na pięćdziesiąt sklasyfikowanych zawodniczek w roczniku 2004.

UKS Delfin w statystyce medalowej zajął wysokie szóste miejsce na 31 zgłoszonych klubów.