Duże zainteresowanie giełdą płyt winylowych w Piotrkowie

ePiotrkow Sobota, 17 listopada 201810 5661
II edycja Vinyl Zone w Piotrkowie Trybunalskim przyciągnęła wielu melomanów, których ulubionym sposobem słuchania muzyki jest właśnie odtwarzanie jej z winyli, choć nie tylko. Podczas giełdy można było bowiem również znaleźć interesujące krążki kompaktowe.

Ładuję galerię...

O tym, że płyty winylowe przechodzą ostatnio prawdziwy renesans chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Możemy je spotkać na każdym kroku, od pojedynczych egzemplarzy oferowanych przez sprzedawców na targach czy rynkach po setki sztuk umieszczonych na sklepowych półkach największych sieci handlowych.

 

Podczas drugiej odsłony Vinyl Zone, która zorganizowana została w piotrkowskim Ośrodku Działań Artystycznych w piątkowe popołudnie wybór wcale nie był mniejszy. Organizatorzy zdradzili nam, że piotrkowscy „muzykoholicy” mogli wybierać spośród 3000 płyt gramofonowych oraz około 1500 CD – Dzisiaj można nie tylko kupować, ale również sprzedawać egzemplarze ze swojej kolekcji czy po prostu się wymienić. Co istotne na naszej giełdzie mamy sprzęt, dzięki któremu przed zakupem danej płyty możemy jej posłuchać. To daje pewność, że stan naszego nabytku będzie satysfakcjonujący – powiedział nam Patryk Janus, jeden z organizatorów przedsięwzięcia.

 

Uczestnicy giełdy, którzy pojawili się w ODA zwracali uwagę na to, że urok płyt winylowych polega między innymi na pojawiających się w czasie słuchania charakterystycznych trzaskach. Z kolei organizatorzy nie kryli satysfakcji z frekwencji oraz zapowiedzieli, że chcieliby z Vinyl Zone wrócić do Piotrkowa w przyszłości.


Zainteresował temat?

3

2


Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)17.11.2018 12:15

Nie lepiej płyty CD zacofance

119


popmaster ~popmaster (Gość)17.11.2018 20:58

Zainteresowanie może i duże ale wybór płyt winylowych z tego co widać bardzo skromny:)

01


asdfg ~asdfg (Gość)17.11.2018 10:27

ja tam korzystam ze spotify

311


gość ~gość (Gość)17.11.2018 10:46

Szkoda, że wcześniej nie było żadnej informacji, że taka impreza się odbędzie. Jak zawsze info po fakcie :(

291


bleh ~bleh (Gość)17.11.2018 13:08

teraz mówice??

190


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat