Duże pieniądze dla "Chrobrego"

Strefa FM Czwartek, 21 marca 201920 6659
Ponad milion złotych dofinansowania otrzyma I Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Trybunalskim. Dokumenty potwierdzające decyzję Zarządu Województwa Łódzkiego zostały przekazane w czwartek dyrekcji szkoły.

Pieniądze zostaną przeznaczone na realizację projektu "Kierunek przyszłość", którego wartość wynosi prawie 1 mln 20 tys. zł. - Główny cel tego projektu to doposażenie szkoły. Blisko 60% środków przeznaczymy na sprzęt informatyczny: od tablic multimedialnych po laptopy i drukarki 3D. Doposażymy także pracownie przyrodniczo-matematyczne. Poza tym przewidziane są zajęcia szkoleniowe dla nauczycieli w kształceniu eksperymentalnym, w zakresie technologii informacyjnych i tutoringu, a także cała gama przedmiotów wyrównujących i uzupełniających - tłumaczy dyrektor Henryk Michalski.


W spotkaniu uczestniczył m.in. wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba. - Jako absolwent tej szkoły z radością przekazuję informację, potwierdzoną decyzją Zarządu Województwa Łódzkiego, że kwota przekraczająca milion złotych zostanie przekazana na realizację projektu, który w efekcie przełoży się na jeszcze lepszą jakość kształcenia i pracy nauczycieli tej szkoły. A to skutkować będzie tym, że uczniowie "Chrobrego" przez kolejne lata będą nadal stanowić elitę tego miasta, regionu i kraju - mówił wicemarszałek Ziemba.


„Kierunek przyszłość" będzie w I LO realizowany od marca tego roku do lutego 2021 r.


Zainteresował temat?

8

2


Komentarze (20)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)21.03.2019 15:19

Inne szkoły bierzcie przykład do wspułpracy z Urzedem Marszałkowskim .

88


gość ~gość (Gość)21.03.2019 16:33

Szkoda, że tylko 1 LO. A szkoły inne bryndza. Szok

65


gość ~gość (Gość)21.03.2019 15:01

Brawo!Ale tak po prawdzie,każdej szkole przydałoby się jakieś większe dofinansowanie-w wielu nadal brak laptopow i rzutnikow w klasach,co w dzisiejszych czasach powinno być standardem. A na remonty sal lekcyjnych zbiera się fundusze organizując w szkole kiermasze - fajnie, ale czy to tak powinno wyglądać?

62


gość ~gość (Gość)21.03.2019 14:12

Chyba brawo Zbyszek ????

97


gość ~gość (Gość)21.03.2019 13:48

I to się chwali

73


słowaka ~słowaka (Gość)21.03.2019 13:27

Brawo Heniu !!!!!!

104


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat