ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drzwi garażowe i inne dodatki do bram. Na jakie opcje zwracać uwagę?

Środa, 06 listopada 2019 2447
Drzwi garażowe to popularny dodatek do bram. Poza tym klienci często instalują dodatkowe ocieplenie. Jakie wyposażenie można jeszcze zamontować w bramie? Drzwi garażowe, kratki wentylacyjne, przeszklenia, awaryjne akumulatory czy czujniki dymu to popularne dodatki do bram garażowych. Jednorazowy wydatek na dodatki do bramy garażowej pozwala zaoszczędzić pieniądze w przyszłości. W jaki sposób? Sprawdź. Przeszklenie bram garażowych to wygodny dodatek, ale lista opcji w przypadku nadprogramowego wyposażenia jest znacznie dłuższa. Znajdziemy na niej m.in. drzwi garażowe czy dodatki związane z izolacją i ocieplaniem. Przed montażem bramy warto zastanowić się, co jeszcze zainstalować razem z nią.

Czemu warto montować boczne drzwi garażowe?

Drzwi garażowe są podstawowym dodatkiem do bram garażowych, który poprawia izolację i eliminuje ubytki strat cieplnych oraz zwiększa komfort użytkowania garażu. Pierwszy z powodów jest szczególnie istotny w domach, gdzie garaż stanowi integralną część budynku. Możliwość dostania się do auta bez oczekiwania na otwarcie całej bramy sprawia, że ograniczamy działanie czynników atmosferycznych na wnętrze pomieszczenia. Przede wszystkim nie wychładzamy go w zimę. Często w ramach pozornej oszczędności rezygnujemy z drzwi garażowych, jednak później otrzymujemy wyższe rachunki za ogrzewanie. Choć mniej ważna pod kątem finansowym, równie istotna w ogólnym rozrachunku jest kwestia komfortu korzystania z garażu. Przy otwieraniu małych drzwi garażowych do pomieszczenia przedostaje się mniej zanieczyszczeń takich jak liście czy śnieg. Pozwalają nam one ponadto na znacznie szybsze dostanie się do samochodu, a także innych trzymanych w garażu rzeczy. Trzymać możemy w nim w końcu narzędzia czy mniejsze środki komunikacji, takie jak rower lub hulajnoga. Drzwi garażowe boczne lub instalowane bezpośrednio w wiacie nie muszą działać przy tym niekorzystnie na warstwę estetyczną montowanego wjazdu. Kupowane u renomowanych producentów drzwi pasują do sprzedawanych przez nich bram, a bogactwo oferty pozwoli na dopasowanie ich także do elewacji.

 

W przypadku bram garażowych należy dbać o izolację i wentylację

 

Kupno drzwi garażowych, dzięki którym zmniejszymy ubytki cieplne przy wchodzeniu do garażu to tylko pierwszy krok do podnoszenia efektywności energetycznej budynku. Jeżeli nie zainstalowaliśmy posiadającej doskonałe właściwości izolacyjne bramy segmentowej, musimy się zastanowić, jak ocieplić drzwi garażowe. Najpopularniejszym rodzajem izolacji jest folia refleksyjna wykonana z metalizowanego i zbrojonego poliestru, którego warstwy wypełnione są pianką polietylenową. W przypadku garaży ogrzewanych czy osadzonych w bryle budynku mieszkalnego istotnym czynnikiem jest również wentylacja. Wśród dodatków do bram garażowych poprawiających cyrkulację powietrza najpopularniejsza jest kratka wentylacyjna montowana w panelu bramy. Producenci dobrej jakości drzwi garażowych oferują modele kratek idealnie pasujące do bram segmentowych, rolowanych i uchylnych. Jeżeli z jakichś powodów nie chcemy lub nie możemy z nich skorzystać, dobrą opcją jest również wentylacja mechaniczna. Dzięki automatycznym czujnikom wyciąga ona spaliny z niezdrowym tlenkiem węgla przekraczające dopuszczalne stężenie. Ponadto podobnie jak kratka wentylacyjna zapobiega wilgoci.

Przeszklenie zwiększy komfort użytku. Co jeszcze?

 

Popularnym dodatkiem do bram garażowych są przeszklenia, które mają dwie główne funkcje: poprawienie dopływu światła do pomieszczenia oraz zwiększenie walorów estetycznych bramy. Niewielkie elementy dzięki swoim rozmiarom i łatwości montażu występują w najbardziej fantazyjnych kształtach, a materiały służące do ich wykonania pozwalają na wybór interesującej nas faktury, gładkości oraz właściwości antywłamaniowych. Na rynku dostępne są m.in. pancerne przeszklenia antywłamaniowe. Innym dobrym dodatkiem jest awaryjny akumulator. Dzięki temu urządzeniu w przypadku nagłego odłączenia prądu nie musimy ręcznie otwierać bramy. Ponadto bezpieczeństwo garażu wspomóc może montowana po wewnętrznej stronie płaszcza bramy zasuwa ręczna. Do palety ciekawych zabezpieczeń można dodać jeszcze syreny alarmowe, fotokomórki wykrywające przeszkody podczas zamykania bramy oraz klawiatury kodowe RTS.


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat