Drzewa znikają jedno po drugim

Strefa FM Wtorek, 25 listopada 201432 8760
Sprzed jednego z bloków przy ulicy Wysokiej w Piotrkowie drzewa znikają jedno po drugim. Jedni mieszkańcy cieszą się z tego faktu, inni ubolewają.

- Okazuje się, że podobno wszystkie drzewa są chore, czego nie widać. Ponad 40 lat temu nie było tutaj nic. Kiedy się wprowadziliśmy sadziliśmy drzewka, a dziś są one wycinane. Wycięte mają być podobno wszystkie, bo powstać ma nowy chodnik. Jest to przykre. Drzewa nie powinny być wycinane - mówią mieszkanki.

Są jednak mieszkańcy tego samego bloku, którym wycinka drzew nie przeszkadza. - Drzewa są wysokie i są blisko okien. Latem nie idzie wytrzymać z komarami i robactwem. Bardzo dobrze, że tak się dzieje. Trzeba było to zrobić już dawno, bo w tym momencie to jest dzicz. To są drzewa sadzone na dziko jeszcze w głębokiej komunie. Będą ładne, ozdobne drzewka i na osiedlu w końcu będzie porządek. To nie jest las. A jak ktoś chce mieszkać pod lasem, to niech sobie kupi dom pod lasem - mówią inni mieszkańcy.

Jak udało się ustalić Strefie FM w piotrkowskim TBS-ie (które zarządza blokiem przy Wysokiej), wyciętych zostanie 20 drzew. Kolejnych 40 ma być nasadzonych do maja przyszłego roku.


Zainteresował temat?

23

0


Komentarze (32)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

mieszkaniec ptb ~mieszkaniec ptb (Gość)12.05.2015 20:37

Jest maj, a nowych drzewek (nasadzeń) nadal nie widać. :(

110


MPTg ~MPTg (Gość)11.12.2014 16:43

Kochani mieszkańcy bloków przy ul. Belzackiej 90/92 blok 18 i 19 - wszystkie drzewa z namalowanymi czerwonymi krzyżykami są do wycięcia na wiosnę - sporo ich jest. Brrry!

60


Mieszkaniec Bloku Mieszkaniec Blokuranga27.11.2014 19:19

"miejscowy" napisał(a):
Drogi Mieszkańcu Bloku proponuję ci żebyś wrócił się do szkoły żeby wytłumaczyli że drzewa pobierają tylko i wyłącznie dwutlenek węgla i nic więcej.

Poświęcę się i załatwię ten papier ,który to potwierdzi. Bo jak widać jesteś oporny na wiedzę...
Skoro mają być posadzone inne to powinno się wykopać korzenie poprzedniego, czego nikt nie zrobił. Także na 100% nie będzie tam nic nowego posadzone.
Jestem w trakcie uzyskiwania informcji, czemu wycięto drzewa bez zgody mieszkańców,która jest do tego potrzebna.

80


miejscowy ~miejscowy (Gość)26.11.2014 21:46

Drogi Mieszkańcu Bloku proponuję ci żebyś wrócił się do szkoły żeby wytłumaczyli że drzewa pobierają tylko i wyłącznie dwutlenek węgla i nic więcej. A poza tym to kto mówi że nie bedzie trawników. Nie wiem czy doczytałeś ale na miejsce twoich ukochanych drzew na wiosnę mają zostać posadzone nowe.

68


ekolog ~ekolog (Gość)26.11.2014 20:52

Ludzie, drzewa to życie, jak komuś przeszkadzają owady, to proszę założyć sobie moskitiery. Wystarczyło przyciąć gałęzie. To było piękne osiedle, a jest betonowy świat. Większego parkingu nie będzie, śmietnik wali wprost w okna. Nie ważcie się ruszyć drzew od południa!!!! A sprawa tych drzew musi być wyjaśniona i odpowiedzialni pociągnięci do odpowiedzialności!!! Wszystkie były zdrowe i piękne.

161


Mieszkaniec Bloku Mieszkaniec Blokuranga26.11.2014 16:10

"miejscowy" napisał(a):
I nie wiem czy wiesz że drzewa jak ty to określiłeś nie uratują cię od pyłów i zanieczyszczeń gazowych oprócz dwutlenku węgla.


Proponuję Ci wystosować nawet zapytanie do GIOŚ, którzy Ci potwierdzą, że drzewa nas chronią przed mikropyłami zawieszonymi.

"miejscowy" napisał(a):
A jeśli ci w domu za głośno( u mnie jakoś nie jest) to załóż rolety albo się wyprowadź na wieś.


W mojej wypowiedzi jasno napisałem, że drzewa w okresie ciepłym tworzą ekran dźwiękowy. Czyli pochłaniają część dźwięku, który kieruje się np. w kierunku bloku i odwrotnie.
Nie pozwolę na to, aby z przed bloku zniknęły wszystkie drzewa i trawnik i powstał betonowy świat!
Nie mam zamiaru wdychać spalin, zabierać dzieciom miejsca do zabawy. Tak dzieci korzystają z trawników tak samo jak to robiliśmy my sami. Wbrew wszystkiemu nie służą one tylko psom, jako wychodek.
Wystarczy, że plac zabaw w 95% jest pokryty kostką. Co też jest absurdem... Dopiero od niedawna newralgicznych miejscach powierzchnia wyłożona jest gumą (mieszanka gumowych granulek i spoiwa poliuretanowego).

131


okok ~okok (Gość)25.11.2014 23:57

~tutejszy (Gość)
7 godzin temu, 16:26
Ja proponuje żeby ci którym się tak te drzewa podobają posadzili u siebie pod domem kilka, i postawili pod nimi samochód. :)
ps. drzewa do lasu !!!
o czym ty piszesz? Nie stawiaj auta pod drzewami, nikt nie posadził ci drzew nad autem. Twoim myśleniem - parki też do lasu? Je.... sie w łeb. Poza tym decyzja podjęta, nikt z TBS nie pytał mieszkańców, ale czyj jest TBS?

59


tutaj tutajranga25.11.2014 21:39

Drzewa są najdoskonalszą formą życia. Ewoluowały, przystosowując się do warunków, piętnaście miliardów lat. Jest to najwyższy żywy twór. Człowiek, który wycina drzewa, jest nie tylko barbarzyńcą. Jest odmianą chojniaka.

182


miejscowy ~miejscowy (Gość)25.11.2014 21:00

Drogi Mieszkańcu Bloku jestem również jego mieszkańcem i jakoś nie widzę żeby ktoś oprócz wspomnianej p. K. zajmował się czymkolwiek więc pole do popisu dla ciebie. I nie wiem czy wiesz że drzewa jak ty to określiłeś nie uratują cię od pyłów i zanieczyszczeń gazowych oprócz dwutlenku węgla. A jeśli ci w domu za głośno( u mnie jakoś nie jest) to załóż rolety albo sie wyprowadź na wieś.

114


janusz ~janusz (Gość)25.11.2014 20:38

"rekin" napisał(a):

to nie ma tam dozorcy ??

80


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat