Druhny z OSP Bujny najlepsze w powiecie

ePiotrkowRegion Środa, 02 października 20193 2306
Druhny z OSP Bujny powtórzyły sukces sprzed 2 lat i znów wywalczyły tytuł mistrzyń powiatu, a dwie drużyny OSP z Gomulina zajęły medalowe miejsca. 29 września stadion GLKS Włókniarz Moszczenica był areną sportowej rywalizacji strażaków w ramach XI Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych oraz X Powiatowych Młodzieżowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych powiatu piotrkowskiego.

W zawodach, które odbywają się co dwa lata, aż trzy drużyny z terenu gminy Wola Krzysztoporska stanęły na podium. Mistrzyniami powiatu w kategorii grupa C (kobiece drużyny pożarnicze) zostały druhny z OSP Bujny. Tym samym reprezentantki z Bujen obroniły tytuł mistrzyń powiatu zdobyty przed dwoma laty w Szydłowie. Brązowymi medalistami zawodów w grupie A (męskie drużyny pożarnicze) zostali druhowie z OSP Gomulin. Wywalczyli tym samym po raz pierwszy puchar w tej kategorii dla gminy Wola Krzysztoporska. Równie dobry wynik osiągnęły dziewczęta z OSP Gomulin, zdobywając trzecie miejsce w kategorii młodzieżowe drużyny pożarnicze – dziewczęta.

 

Rywalizacja sportowa była zacięta, ale w duchu fair play. Pierwszą konkurencją była sztafeta pożarnicza 7x50 metrów z przeszkodami. Zawodnicy musieli pokonać między innymi slalom pomiędzy tyczkami, przebiec po równoważni czy podłączyć wąż gaśniczy do rozdzielacza i prądownicy gaśniczej.

 

Drugą konkurencją było ćwiczenie bojowe. Zawodnicy w tym przypadku na czas sprawiali wężową linię ssawną oraz dwie gaśnicze. Przy pomocy strumienia wody musieli strącić z podestów przeszkody.

 

Zgodnie z regulaminem suma punktów przyznanych po dwóch konkurencjach dawała wynik w klasyfikacji generalnej, przy czym za wykonanie konkurencji w jak najkrótszym czasie drużyna proporcjonalnie otrzymywała najmniejszą liczbę punktów.

Przebieg zawodów oceniała komisja sędziowska pod przewodnictwem mł. bryg. Pawła Deli z PSP w Piotrkowie Trybunalskim.

 

 

 

 

(materiały: UG Wola Krzysztoporska) 


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Krężniak ~Krężniak (Gość)02.10.2019 18:24

Gratulacje dla Bujen i Gomulina !

31


darkoman ~darkoman (Gość)02.10.2019 15:41

z tą pierwszą od lewej bez czapki to bym się chętnie umówił

10


Boniek, ~Boniek, (Gość)02.10.2019 12:04

Ładniutkie

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat