Drugi komplet punktów dla Piotrkowianina

Piotrkowianin Sobota, 11 września 20214 1489
Drugi mecz i druga wygrana. Znakomity początek sezonu Piotrkowianna. W pojedynku 2. kolejki PGNiG Superligi zespół pokonał Stal Mielec 28:26 (15:13). Spotkanie, podobnie jak pierwszy mecz z TORUS Wybrzeżem Gdańsk, trzymało do końca w napięciu piotrkowską publiczność.
fot. www.piotrkowianin.pl

Wynik spotkania otworzył rzutem z drugiej linii Adam Babicz. Piotrkowianin poszedł za ciosem i pierwsze minuty zdecydowanie należały do drużyny Bartosza Jureckiego. W 10. minucie, po skutecznym rzucie karnym Piotra Swata, było 6:2, a chwilę później, po trafieniu z koła Adama Pacześnego, 7:3. I wtedy coś w piotrkowskiej drużynie się zacięło. Straciła skuteczność, zaczęła popełniać proste błędy, a Stal zaczęła mozolnie odrabiać straty. W 21. minucie było już 9:9, a do remisu doprowadził Michał Chodara. Piotrkowianin raz jeszcze w pierwszej połowie zbudował czterobramkową przewagę (15:11), aby w ostatniej minucie dać Stali rzucić dwie bramki i stracić na dwie minuty Kamila Mosiołka.

 

Stal rozpoczynała drugą połowę z podwójną przewagę, ale nie dość, że jej nie wykorzystała to jeszcze straciła bramkę, którą rzucił Marcin Matyjasik. W 41. minucie, po rzucie Adama Pacześnego, Piotrkowianin wygrywał najwyższą tego dnia różnicą bramek (22:17). I podobnie jak w pierwszej połowie zaczął popełniać błędy. W ekipie gości dwoił się i troił Grzegorz Sobut. Doświadczony, prawie 39-letni zawodnik rzucał bramkę za bramką. Na pięć minut przed końcem doprowadził do remisu 24:24. Piotrkowianin odpowiedział jednak trzema trafieniami z rzędu (Pacześny, Mosiołek i Matyjasik). Tej straty goście, mimo dwóch jeszcze trafień Sobuta, nie zdołali już zniwelować. Zespół Bartosza Jureckiego wygrał ostatecznie 28:26.

 

Piotrkowianin - Handball Stal Mielec 28:26 (15:13)

 

Piotrkowianin: Ligarzewski, Kot - Wawrzyniak, Jędraszczyk 2, Doniecki 1, Sadowski, Stolarski 3, Matyjasik 3, Babicz 1, Szopa 2, Swat 5/2, Surosz 4, Pożarek, Mosiołek 2, Mastalerz 2, Pacześny 3
Rzuty karne: 2/5
Kary: 12 min (Mosiołek x2, Pożarek x2, Mastalerz, Sadowski)

 

Handball Stal Mielec: Procho, Dekarz - Wilk, Monczka 2, Sobut 12/3, Ruhnke 1/1, Nowak, Pribanić 1, Graczyk, Valnytsau 1, Smolikau 4, Chodara 3, Adamczuk, Petrović, Wojda, Krupa 2
Rzuty karne: 4/5
Kary: 16 min (Petrović x2, Graczyk x2, Wojdak, Krupa, Chodara, Pribanić)


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

janosik ~janosik (Gość)12.09.2021 10:21

Trzeba było nie puszczać Sobuta widać jego potencjał.

41


ler. ~ler. (Gość)12.09.2021 10:48

Patrząc na liczbę zdobytych bramek to G. Sobut jest równy 1/2 całego zespołu.

70


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat