Droższe bilety w autobusach MZK. Radni podjęli decyzję

ePiotrkow Środa, 26 października 2016119 15160
Dwanaścioro radnych podniosło ręce za podwyżką cen biletów MZK kupowanych u kierowców.

Ładuję galerię...

Zgodnie z podjęta w środę przez Radę Miasta Piotrkowa uchwałą, za bilet normalny zapłacimy 2,40 zł, za ulgowy 1,20. Dyskusja nad uchwałą była wyjątkowo burzliwa. Opozycja nie chciała zgodzić się na zmianę cen.

 

- Dlaczego chcemy mieszkańcom zrobić na złość? - pytał radny Tomasz Sokalski. - Ponad 90% biletów jest sprzedawanych właśnie u kierowców, co może rzeczywiście wynika z wygodnictwa mieszkańców, ale to przecież my świadczymy dla nich usługi.

 

Jak tłumaczył radnym prezes Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Piotrkowie, dziś 2/3 pasażerów za komunikację miejską w ogóle nie płaci, a 94% tych, którzy płacą, kupuje bilety u kierowcy, co powoduje, że autobusy stoją na przystankach często po kilka minut. Podwyżka ma zachęcać pasażerów do tego, aby w bilety zaopatrywać się w kioskach i innych punktach, których – jak obiecał prezes Zbigniew Stankowski – na pewno na mapie miasta przybędzie.

 

- Fakt, że 94% pasażerów kupuje bilety u kierowców to skrajność. Nie powinno tak być. W Polsce i na świecie ten procent wynosi od 10 do najwyżej 25%. Głównym powodem tej podwyżki jest zmniejszenie sprzedaży u kierowców, udrożnienie autobusów, aby czasy na poszczególnych liniach nie były przekraczane – tłumaczył prezes MZK. - Oczywiście nie chcemy doprowadzić do sytuacji, że wszystkie bilety będą kupowane w kioskach czy sklepach, chodzi jednak o zachowanie odpowiedniej – zdrowej proporcji.

 

Jedenaścioro radnych było przeciwnych uchwale.

 

Jeśli służby wojewody nie zakwestionują podjętej przez radnych Piotrkowa uchwały, podwyżki wejdą w życie za około 2 miesiące.


Zainteresował temat?

2

12


Komentarze (119)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

? ~? (Gość)31.10.2016 12:07

Śmiać się czy płakać? Dość już nieudolnej władzy nieudolnych karierowiczów!!!!
http://www.piotrkow.pl/nasze-miasto-t70/aktualnosci-a75/tutaj-kupisz-tansze-bilety-mzk-r10380
A nie lepiej zainwestować w biletomaty w autobusach?

10


Ostatnie takie trio ~Ostatnie takie trio (Gość)29.10.2016 22:20

BBC od prawej na zdjęciu 1.

01


Informatykkernel ~Informatykkernel (Gość)29.10.2016 08:32

Co ci radni w ogole za stek bzdur mowia bilety podnosza bo ludzie sa wygodni i kupuja u kierowcow smiech na sali po pierwsze gdyby nie ludzie to zaklad emzetek by juz dawno padl bo to oni wszyscy ktorzy siedza i pierdza w stolki dyrektorzy zarabiaja kase na nas a w dodatku czemu rodziny kierowcow i innych ktorzy pracuja w mzk nie placa za bilety tylko darmo jezdza tak samo policja i straz miejska czy radni lub prezydent to jest kategoryczne i smieszne po prostu przeciesz tych ludzi stac na 2 40 zl za ulgowy . Pozdro dla kumatych

21


kamikadze ~kamikadze (Gość)28.10.2016 10:43

'Podwyżka ma zachęcać pasażerów do tego, aby w bilety zaopatrywać się w kioskach i innych punktach'
Chcecie zeby ludzie kupowali bilety kioskach to najpierw je zaopatrzcie. bo gdy idzie sie do kiosku po bilet to zazwyczaj nie ma tych biletów. a co do zmiany cen to one powinny obowiazywac do godziny w ktorej te kioski sa zamykane . zrobcie automaty przy przystankach bo i tak sie na dana mzk czeka to kazdy by sobie zdazyl podejsc i kupic dany bilet

40


Pragmatyk ~Pragmatyk (Gość)27.10.2016 20:05

Najwięcej czasu zajmuje wydawanie reszty . Bilety powinny być po 2 zł albo 2,50 .

14


nie-radny ~nie-radny (Gość)28.10.2016 08:04

W Berlinie kupowanie biletów u kierowcy autobusu jest rzeczą naturalną, bilet kosztuje tak samo jak ten zakupiony w kiosku lub automacie.
Do autobusu wchodzi się tylko i wyłącznie przodem ( wyjątek stanowią wózki dziecięce i inwalidzkie ) nie powoduje to żadnych opóźnień. Plan jazdy autobusów jest dostosowany do tego rodzaju zasad.
Jeśli wierzyć amerykańskim filmom, w USA jest tak samo, tam za przejazd płaci się u kierowcy. I nikt nie narzeka na spóźnienia. A korki są duuuuużo większe niż w zapyziałym, prowincjonalnym Piotrkowie.
Przyczyną opóźnień autobusów nie jest sprzedaż biletów przez kierowcę, tylko brak płynności ruchu na piotrkowskich ulicach: likwidowanie lewo- i prawoskrętów, zakładanie "nowoczesnej" sygnalizacji świetlnej, która jest krytykowana i likwidowana w wielu miastach, zwężanie remontowanych ulic, notoryczne remonty dróg w czasie największego natężenia ruchu czy w końcu po prostu rosnąca ilość pojazdów na naszych ulicach.

111


kolololo ~kolololo (Gość)27.10.2016 00:02

Śmieci,bilety..
jak żyć panie prezydencie?

132


gość ~gość (Gość)26.10.2016 21:28

A ja popieram te podwyżki. Możecie sobie minusować. Kupowanie biletów u kierowcy powoduje opóźnienia i nikt mi nie wmówi, że jest inaczej. Codziennie jadąc MZK widzę ludzi którzy kupują bilety u kierowcy. Na każdym przystanku po kilka osób. Po kilku przystankach zrobi się lekko ze 20 osób. Spróbujcie usiąść z jakimś znajomym i udać, że jeden kupuje bilet, a drugi sprzedaje. Zobaczycie ile czasu wam to zajmie. A to jest właśnie czas, który kierowca traci na wydawaniu biletów oraz reszty, a mógłby wtedy jechać.
Kupcie zatem kilka biletów w dowolnym kiosku i kasujcie wg. potrzeby. Nie wierzę, że przez cały tydzień nie przechodzicie obok kiosku gdzie można kupić bilet. A w razie czego. Czy te 10 lub 20 groszy to tak strasznie dużo ? Jeśli nie chcecie kupować biletu w kiosku, to kupujcie u kierowcy z drobną dopłatą i po problemie. Ja chciałbym do pracy docierać punktualnie, a autobus mam na styk. Ale i tak jest wiecznie opóźniony bo ludzie nawet jak wsiadają na przystanku gdzie jest kiosk z biletami to.... i tak kupują bilet u kierowcy. Taka prawda. Widzę to wielokrotnie.

1117


Kukizowiec ~Kukizowiec (Gość)27.10.2016 13:51

Nie radni podjęli decyzję, tylko radni koalicji Razem dla Piotrkowa i SLD. Jak głosował pan Dziemdziora? Wstrzymał się, czy po raz kolejny ochoczo zrobił łaskę panu prezydentowi?

120


konstytucja ~konstytucja (Gość)27.10.2016 20:37

Czy takie "nierówne"ceny za ten sam bilet kupowany w kiosku lub u kierowcy jest zgodne z konstytucją ?

22


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat