Dróżnik po alkoholu na przejeździe przy Moryca [AKTUALIZACJA]

ePiotrkow Środa, 11 października 201739 26895
Kontrola przeprowadzona przez funcjonariuszy Straży Ochrony Kolei wykazała, że dróżnik pilnujący przejazdu kolejowego przy ul. Moryca w Piotrkowie był był po spożyciu alkoholu. Mężczyzna został przewieziony na piotrkowską komendę, najprawdopodobniej zostanie też zwolniony dyscyplinarnie z pracy.

Ładuję galerię...

Do interwencji strażników doszło około godziny 13:00. Na razie nie wiadomo, czy pojawienie się "sokistów" to efekt rutynowej kontroli, czy doniesienia jednego z mieszkańców oraz czy nietrzeźwość dróżnika stworzyła niebezpieczeństwo na przejeździe. Próbowaliśmy skontaktować się z biurem prasowym SOK - odesłano nas jednak do rzecznika PKP. 

 

Przypomnijmy, to ten sam przejazd, na którym w listopadzie ubiegłego roku doszło do śmiertelnego wypadku. 

 

AKTUALIZACJA: Według naszych informacji dróżnik ma długi staż pracy oraz wszelkie niezbędne uprawnienia i kwalifikacje do pełnienia swoich obowiązków. Kontrola była rutynowa, wykazała, że pracownik miał w organizmie niecałe pół promila alkoholu w organizmie. - Dla osób niewłaściwie pełniących służbę nie ma miejsca w strukturach naszej spółki. Zatrzymanie pracownika po spożyciu alkoholu, jeśli ta sytuacja zostanie jednoznacznie potwierdzona, oznacza dyscyplinarne zwolnienie z pracy - powiedział nam rzecznik prasowy PKP PLK, Mirosław Siemieniec. Zapewnił, że dróżnika szybko zastąpił wykwalifikowany pracownik kolei.  - W tym czasie nie było żadnych utrudnień w kursowaniu pociągów - zapewnił nas. 

 

Oto oświadczenie, które otrzymaliśmy od rzecznika:

 

 

W ramach wewnętrznej kontroli pracowników na przejeździe kolejowym przy ul. Moryca w Piotrkowie Trybunalskim o godz. 11.35 stwierdzono, że dróżnik jest pod wpływem alkoholu. Pracownik został natychmiast odsunięty od pełnienia czynności. Obowiązki przejęła nowa osoba. Nie było utrudnień w kursowaniu pociągów.

Okoliczności zdarzenia wyjaśni postępowanie służbowe. Potwierdzenie pracy pod wpływem alkoholu oznacza dyscyplinarne zwolnienie.

Pracownik z 20 letnim stażem, posiadał wszystkie niezbędne szkolenia i pouczenia. Był przygotowany do odpowiedzialnego pełnienia obowiązków. Spółka zwraca szczególna uwagę, by pracownicy odpowiedzialni za bezpieczeństwo ruchu kolejowego na każdym szkoleniu i pouczeniu otrzymali informacje wymaganiach na posterunkach pracy oraz o negatywnym wpływie alkoholu i innych używek. Prowadzone sa dzienne i nocne kontrole w celu wyeliminowania niewłaściwych zachowań.

 


Zainteresował temat?

7

0


Komentarze (39)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Strzelający ~Strzelający (Gość)11.10.2017 16:23

0.4 miał

50


Zzzz ~Zzzz (Gość)11.10.2017 16:07

A ta buda to na przejezdzie takie sa?

70


tenSam ~tenSam (Gość)11.10.2017 15:57

alkohol jak inne narkotyki powinien być zdelegalizowany. może jedynie piwo i wino, wóda bezwzględnie powinna być zabroniona. kraj chlorów i patologi.

016


97-300 97-300ranga11.10.2017 15:54

Byk na byku , funkcjonariusz , po użyciu .

31


gość ~gość (Gość)11.10.2017 15:33

A od kiedy to dróżnik jest funkcjonariuszem ???

32


Witek ~Witek (Gość)11.10.2017 15:26

Tylko kontrolujących nie ma kto skontrolować. Co się w tym kraju porobiło więcej ormowców niż pijanych

93


sasasasasasa ~sasasasasasa (Gość)11.10.2017 15:09

chyba po SPOŻYCIU, a nie użyciu.

80


dfgdfgdfg ~dfgdfgdfg (Gość)11.10.2017 15:07

Po prostu był pijany, piszcie po ludzku.

22


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat