Drożej za bilety, ale tylko u kierowcy. Zdecydują radni

ePiotrkow Piątek, 21 października 201654 9233
Niewykluczone, że już wkrótce drożej zapłacimy za bilety MZK w Piotrkowie. Ale tylko za te kupowane u kierowców.

Prezes Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Piotrkowie wielokrotnie powtarzał, że przez to, że kierowcy sprzedają pasażerom bilety, autobusy spóźniają się. Lekarstwem na to mają być droższe bilety – o 20 i 10 groszy.

 

Projekt uchwały w tej sprawie ma pojawić się podczas najbliższej sesji Rady Miasta, która już w środę 26 października.


Zainteresował temat?

4

5


Komentarze (54)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

maddox maddoxranga22.10.2016 21:35

A może prościej by było wprowadzić biletomaty w autobusach?

71


Kasia ~Kasia (Gość)24.10.2016 15:28

Chyba powinny staniec. Łatwiej zapłacić 2 zł czy 1 zł niż szukać po kieszeniach 20 czy 20 gr. Czy droższe bilety rozladuja spóźnienia? Watpie, busy zaczna więcej zarabiać.mzki się spozniaja, bo rozkład układa ktoś nie z pt , który nie ma pojęcia o ruchu w pt , o światłach itp. Jeżdżę codziennie mzkami i wiem, że pogoda też ma wpływ na opóźnienia,jeśli pada to więcej ludzi podróżuje mzka przez co jest kolejka i kierowcy a co za tym idzie opoznienia

02


Piotrkowianka ~Piotrkowianka (Gość)21.10.2016 21:43

Autobusy głównie spóźniają się nie przez sprzedaż biletów tylko przez wieczne korki i po...e światła, które pozwalają przejechać dwóm autom i już czerwone, spóźniają się również przez wieczny tłok na drogach np.na Targowej we wtorki i piątki, tym niech się szanowni radni zajmą, a nie ceną biletu w śmierdzącym zimnym autobusie z podpitym śmierdzielem na siedzeniu obok

44


Stary zgred ~Stary zgred (Gość)21.10.2016 20:54

Pamiętacie jak kiedyś w Piotrkowie ludzie przy wysiadaniu przekazywali sobie bilety?

80


pinczerrr ~pinczerrr (Gość)22.10.2016 22:15

przecież żaden radny nie jedzie mzk np do pracy mają od tego szofera lub z urzędu brykę to co mu będzie zależało podnieść cene biletu jak on nawet nie pamieta jaka cena jest biletu u kierowcy na radnych kieszeń to mogą zdrożeć bilety

30


Krzyniu ~Krzyniu (Gość)22.10.2016 20:11

Bo kocham Piotrków!

51


Aha ~Aha (Gość)22.10.2016 12:23

Wielka głupota. To nie wina sprzedawania biletów tylko korków,świateł itd.

43


Para Noja ~Para Noja (Gość)21.10.2016 22:46

Nie wiem czy to zgodne z prawem. Kiedyś NSA orzekło w sprawie Szczecina, że miejsce nabycia biletu nie może wpływać na jego cenę. Mimo wszystko sam pomysł odbieram pozytywnie. Wiele razy widziałem jak ludzie płacili u kierowcy wsiadając na przystanku....gdzie normalnie można kupić bilet w kiosku. Takie zachowanie pasażerów woła o pomstę. Stoi taki na przystanku, MZK opóźniona (no bo która jeździ punktualnie?) więc zamiast kupić bilet w kiosku, stoi taki i czeka by zapłacić kierowcy. MZK rzecz jasna zbiera wtedy jeszcze większe opóźnienie. Niektórzy w dodatku płacą dość grubymi nominałami, zamiast mieć kwotę odliczoną, lub przynajmniej tak by było mało do wydania. Nie jest trudno kupić kilka biletów i nosić w portfelu. Aczkolwiek przyznaję, że dostępność biletów w kioskach mogłaby być większa. Niedawno chciałem kupić bilet miesięczny, w sobotę. W centrum pod Wieżą Ciśnień powiedziano mi, że mogę kupić ale tylko bilety jednorazowe. A miesięczne ? Na Wojska Polskiego albo na Słowackiego koło uczelni. No szok. Mam jeździć po całym mieście by kupić bilet ?
W MZK są czytniki do kart miejskich.....z których nikt nie korzysta. Przez tyle co jeżdżę widziałem jedną osobę, która z tego korzystała! Ale nic dziwnego, bo regulamin karty jest mało życiowy.
Byłoby dobrze zmusić ludzi do niekupowania biletu u kierowcy, ale trzeba też zaoferować coś od siebie. Lepsza dostępność biletów, karta miejska odpowiadająca teraźniejszości czy jakieś bonusy dla kupujących bilety w inny sposób niż u kierowcy.

65


Pirx ~Pirx (Gość)22.10.2016 07:34

A w wielu kioskach biletów nie sprzedają, więc trzeba kupić u kierowcy!

61


awdrtyasdfgzcxv ~awdrtyasdfgzcxv (Gość)22.10.2016 00:13

Może by tak biletomaty zamiast kombinowania na prawo i lewo? :)

33


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat