Drogowy recydywista zatrzymany na terenie gminy Przedbórz

PolicjaRadomsko Wtorek, 18 września 20183 5937
63-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego już trzeci raz w tym roku został zatrzymany przez policję, kiedy pijany kierował samochodem. Tym razem jego zachowanie miało poważne konsekwencje. Prowadząc renault clio, potrącił pieszego przechodzącego przez jezdnię. Miał wówczas promil alkoholu w organizmie.
fot.: archiwum ePiotrkow.pl

Do zdarzenia doszło w miejscowości Piskorzeniec w sobotę 15 września. Kierujący potrącił 64-letniego mieszkańca gminy Przedbórz. Pokrzywdzony w ciężkim stanie został przywieziony do szpitala. Razem z nim drogą szli też dwaj inni mężczyźni, którzy widząc, że clio jedzie prosto na nich, zdążyli odskoczyć na pobocze drogi. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało, że sprawca miał promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany, a podczas przesłuchania przyznał się do spowodowania wypadku i jazdy pod wpływem alkoholu. Okazało się, że podobne zdarzenia z udziałem nieodpowiedzialnego kierowcy miały miejsce w maju i sierpniu tego roku na terenie województwa świętokrzyskiego. W poniedziałek 17 września policjanci przekazali akta postępowania do prokuratury z wnioskiem o tymczasowy areszt. Za spowodowanie wypadku grozi mu kara nawet do 8 lat więzienia.


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

konaer ~konaer (Gość)19.09.2018 23:12

strach z dziećmi jeździć.

10


nie no ~nie no (Gość)19.09.2018 11:17

Czyli, jakby teraz tego pieszego nie potrącił, to dalej jeździłby po pijaku, nawet jeszcze kilka lat? Jak to jest, że po przekroczeniu prędkości można stracić prawo jazdy, a ten bandyta nie poniósł żadnych konsekwencji, narażając na utratę życia i zdrowia, wszystkich którzy przez przypadek mogli się znaleźć w pobliżu, jak się wytaczał na drogę?

31


gość ~gość (Gość)18.09.2018 11:17

Ojtam dajcie mu jeszcze jedna szansę

46


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat